BluTV Film Önerileri 2021

Tekno Safari editörleri olarak dijital platformlardan izleyebileceğiniz farklı türlerde en iyi film ve dizileri sizler için listelemeye devam ediyoruz. Bu yazımızda ise BluTV’nin en iyi romantik yapımlarına yer verdik. İşte; ‘BluTV’de izleyebileceğiniz en iyi romantik filmler.’ ‘BluTV en iyi romantik filmleri.’ ‘BluTV romantik film önerileri.’ ‘BluTV’de izlemeniz gereken romantik filmler.’ ‘BluTV film önerileri 2021.’

‘BluTV’de izleyebileceğiniz en iyi romantik filmler.’ ‘BluTV en iyi romantik filmleri.’ ‘BluTV romantik film önerileri.’ ‘BluTV’de izlemeniz gereken romantik filmler.’ ‘BluTV film önerileri 2021’ detaylarıyla yazımızda…

BluTV’de İzleyebileceğiniz En İyi Romantik Filmler

BluTV Film Önerileri 2021

  • In The Mood For Love
  • Blue
  • Mine Vaganti
  • The Fountain
  • Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku
  • My Blueberry Nights
  • Julieta
  • Our Lovers
  • Gatsby
  • Paterson
In The Mood For Love

BluTV Film Önerileri 2021BluTV en iyi romantik filmleri listesinde önceliğimiz In The Mood For Love. Kar- Wai Wong sinemasının en güzel yapıtlarından biri olan film, IMDb’de de 8.1 ile yüksek bir puan değerlendirmesine sahip. 1962 yılının Hong Kong’una gittiğiniz film, birbirlerine büyük bir aşk ve tutkuyla bağlanan bir çiftin hikâyesini konu alıyor. Mrs. Chan ve Mr. Chow eşleri tarafından aldatılmıştır ve kendileri de eşlerine karşı aynı sadakatsizliği yapmamak için anlaşırlar. Fakat ikili arasında tutku dolu bir aşk başlar. Film aynı zamanda müzikleriyle de baş yapıtlar arasında yer alıyor.

Blue

BluTV Film Önerileri 2021Listemize 2013’de Altın Palmiye ödülünü kazanan Blue filmiyle devam ediyoruz. Romantik türde en iyilerden biri olan film, bir lise öğrencisi ile mavi saçlı sanatçı iki genç kız arasında başlayan ve yıllara yayılan yaşam ve aşklarını konu alıyor. Blue filminin kült yapıtlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Mine Vaganti

BluTV Film Önerileri 2021Sırada ürettikleriyle gurur duyduğumuz bir yönetmenin filmi yer alıyor. Ferzan Özpetek’in 2010’da izleyiciyle buluşturduğu Mine Vaganti, hikâyesiyle hem eğlendiriyor hem de hüzünlendiriyor. Sezen Aksu şarkılarıyla da mest olduğumuz film, İtalya’da bir makarna fabrikası sahibi olan oldukça varlıklı bir aileyi konu alıyor. Gelenekçi bir yapıya sahip olan ailenin erkek çocuklarından Tommaso, Roma’daki eğitimini bitirir ve eve döner. Fakat bu dönüşü esnasında kendisiyle ilgili bir sırrı da itiraf edecektir.

The Fountain

BluTV Film Önerileri 2021The Fountain, romantik temasıyla izleyiciyi kendisine hayran bırakacak ve gizemli temasıyla da merak uyandıracak nitelikte bir filmdir. İzleyici karşısına 2006’da çıkmış olmasına rağmen referans alınan kült yapımlar arasında yerini korumaya devam ediyor. Darren Aronofsky’ın yönetmenliğini yaptığı film, bir adamın üç farklı zaman biriminde sevdiği kadını kurtarmak için başından geçen bin yıllık serüveni konu almaktadır.

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

BluTV Film Önerileri 2021Kitap uyarlaması olan Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku, vizyona girdiği dönemde adından bahsettirmeyi başarmıştı. Erdal Beşikçioğlu ve Sezgin Akbaşoğulları’nın başrolü paylaştığı filmde, yazar olan Arif kadınları ve aşkı anlamaya çalıştığı bir dönemdedir. Bu dönemde ise Müzeyyen ile tanışır ve aşık olur. Müzeyyen Arif’in bu zamana kadar tanıştığı kadınlardan farklıdır. Kendi hayatını kurmuştur ve Arif’ten hiçbir beklentisi yoktur. Müzeyyen ile yaşadığı hayattan oldukça memnun olan Arif bir gün bir mektupla Müzeyyen tarafından terk edilir.

My Blueberry Nights

BluTV Film Önerileri 2021Romantik türde izleyebileceğiniz en iyi filmlerden biri de My Blueberry Nights. Yine bir Kar – Wai Wong yapıtlarından olan filmde Elizabeth sevgilisinin kendisini aldattığını öğrenir. Bunun ardından her şeyi arkasında bırakarak bir yolculuğa çıkmaya karar verir. Bu yolculukta ise hayata ve aşka dair sorularına cevap bulmaya çalışır.

Julieta

BluTV Film Önerileri 2021Pedro Almodovar’ın en sevilen filmlerinden biri olan Julieta, bir anne ve kızın hikâyesini konusuna taşıyor. Julieta kocasının ölümünün ardından kızı Antia ile birlikte bir hayat kurmaya çalışır. Ancak yaşadıkları kaybın ardından birbirlerine yakınlaşmaları gerekirken zamanla uzaklaşmaya başlarlar. Antia bir gün hiçbir açıklama yapmadan evi terk eder. Julieta ise kızını aramaya başlar ve bu süreçte onu ne kadar az tanıdığını fark eder.

Our Lovers

BluTV Film Önerileri 2021Our Lovers kafede tanışan Carlos ve Irene adında bir çiftin sıradışı ilişkilerini konu alıyor. İkili arasında bir ilişki başlar fakat Irene, geçmişten bahsedilmeyecek, soru sorulmayacak ve aşık olunmayacak şeklinde bazı kurallar koymuştur. Çift çok güzel vakit geçirirken Irene, Carlos’un evli olduğu Maria’nın kendisini terk eden erkek arkadaşının yeni sevgilisi olduğunu öğrenir ve işler karışır.

Gatsby

BluTV Film Önerileri 2021Leonardo DiCaprio ve Carey Mulligan’ı başrolde izlediğimiz Gatsby, izleyici 1920’lerin New York’una götürüyor. Film yarım kalmış bir aşkı ve bu çiftin tekrar bir araya gelmesini konu alıyor.

Paterson

BluTV Film Önerileri 2021BluTV’de izlemeniz gereken romantik filmler listemizi Paterson ile bitiriyoruz. Sevilen oyuncu Adam Driver’ı başrolde izleyeceğiniz film, Paterson adlı bir kasabada yaşayan naif bir adama odaklanıyor. Adamın adı da Paterson’dur ve otobüs şoförlüğü yapmasının yanı sıra şiir yazmayı sever. Karısı Laura ve köpeğiyle birlikte huzurlu bir hayat yaşar. 

İlginizi çekebilir:

BluTV’de En Çok İzlenen Film ve Diziler

Netflix Türkiye Kasım 2021 Takvimi – Netflix Kasım Programı

Şimdi Amiral Gemileri Düşünsün! – Xiaomi 11T Pro İlk İzlenimler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz