Bundle Ayarlar

Pandemiyle birlikte hem son dakika gelişmeleri hem de Covid-19’un Türkiye’deki seyri hakkında bilgi sahibi olmak için haber izlenme oranları ve okuyucu sayısı arttı. Özellikle de haberlerin dijital ortamdan takibi daha geniş bir kitleye taşındı. Haliyle bu ihtiyacı karşılayan uygulamalar da tercih edilir oldu. İşte, o uygulamalardan biri olan Bundle’ı sizler için inceledik ve uygulamaya dair görüşlerimizi bir kullanıcı gözüyle belirttik. Peki; Bundle nedir? Bundle nasıl kullanılır? Adım adım haberimizde. 

Haberlere ulaşmanın bir diğer yolu olan Bundle uygulamasıyla karşınızdayız. Tüm özelliklerini tek tek deneyerek detaylarıyla anlattık. İşte; ‘Bundle nedir’ ? ‘Bundle nasıl kullanılır’ ? ‘Bundle ne işe yarar’ ? 

Bundle Nedir? 

Bundle Nasıl Kullanılır?

Bundle; belirlediğiniz çeşitli kategorilerden son dakika haberleri takip edebildiğiniz bir uygulamadır. Hangi ülkenin gündemini takip etmek istiyorsanız bir kullanıcı olarak siz belirliyor ve ardından kaynaklarınızı seçerek haber akışınızı yönlendiriyorsunuz. Popüler ve güncel haberlere ulaşabildiğiniz uygulamadan anlık olarak bildirim alabiliyorsunuz. Aramaya girdiğiniz anahtar kelimelerle merak ettiğiniz bir habere ulaşabiliyor, eğer bu haberi o an okuyamayacaksanız daha sonra görüntülemek için kaydedebiliyorsunuz. Kullanımı basit olan bu uygulamayı Tekno Safari editörleri olarak sizler için inceledik. İşte ‘Bundle nasıl kullanılır’ ? 

Bundle Nasıl Kullanılır? 

Bundle Ayarlar

Bundle uygulamasına giriş yaptığınızda öncelikle gündemi takip etmek istediğiniz ülkeyi seçiyor ardından ‘başla’ seçeneğine dokunuyorsunuz.  

Bundle Ayarlar

Karşınıza çıkan içerik mağazasından gündem, teknoloji, spor, iş ve finans, bilim, yazarlar, yaşam, video, eğlence, oyun, otomobil ve motorspor, siyaset, sektörel haberler, yerel haberler, sinema ve tv, kültür ve sanat, dergi, sağlık, gezi, moda ve güzelik, yeme ve içme, eğitim, fotoğraf kategoriler arasında takip etmek istediğiniz haber kaynaklarından en az üç kaynak seçiyorsunuz. Bu kaynakları, yanında bulunan ‘ekle’ kutucuğuna dokunarak seçiyorsunuz. 

Bundle Ayarlar

Konular seçeneğine geldiğinizde karşınıza çıkan popüler konular ekranından yanında bulunan ‘+’ simgesine dokunarak en az 3 kaynak seçimi yapıyorsunuz. Ardından karşınıza çıkacak olan ‘kullanmaya başla’ yazısına dokunuyorsunuz.  

Bundle Ayarlar

Bundle’da ‘menü’ simgesine geldiğinizde seçim yaptığınız kategorilerdeki kaynakları göreceksiniz. Burada aşağıda gördüğünüz ‘kaynak ekle’ seçeneğinden yeni kaynaklar ekleyebilir, ‘tümü’ seçeneğinden belirlediğiniz kategorilerdeki tüm haberlerin görüntülenmesini isteyebilir veya kategorilere tek tek dokunarak yalnızca o kategorideki haberleri görüntülemek isteyebilirsiniz.  

Bundle Ayarlar

Ayrıca tümü yazısının yanında yer alan simgeye dokunduğunuzda kategori görünüme geçip geçmemeyi ayarlıyor, kaynakları alfabetik veya eklenmeye göre sıralamayı seçebiliyorsunuz.  

Bundle Ayarlar

Tüm haberleri listelediğinizde sağ üstte gördüğünüz ‘arama’ simgesine dokunarak isterseniz haber, macera, konu araması yapabilirsiniz. Arama simgesinin yanında yer alan ve fotoğrafta gördüğünüz simgeye dokunduğunuzda ise haberlerin ana sayfanızda alt alta veya yan yana görüntülenmesinin seçimini yapabilirsiniz.  

Bundle Ayarlar

Bundle’da bir de keşfet seçeneği bulunuyor. Fotoğrafta gösterdiğimiz keşfet simgesine dokunarak yine karşınıza çıkan kategorilerden keşif yapabilirsiniz. 

Bundle Ayarlar

Keşfette herhangi kategoriden bir haberin üzerine dokunduğunuzda o haberi görüntüleyebildiğiniz gibi sağ üstte ‘üç nokta’ halinde gördüğünüz simgeye dokunarak haberin kaynağına gidebilir, bu kaynağı ekleyebilir, tarayıcıda açabilir, haberin bağlantısını kopyalayarak başkalarıyla paylaşabilirsiniz. 

Bundle Ayarlar

Bu kez aşağıda gördüğünüz arama simgesine geldiğinizde yine kategoriler, uygulamanın önerileri ve popüler mecralar karşınıza çıkacaktır. Aynı şekilde buradan da haber, konu araması yapabilirsiniz. 

Bundle Ayarlar

Fotoğrafta gördüğünüz simgeye dokunduğunuzda ise karşınıza bildirimler çıkacaktır. Bildirimlerde haber akışını ve ilgili haberin paylaşıldığı süreyi göreceksiniz.  

Bundle Ayarlar

‘Kayıtlı haberler’ seçeneğine geldiğinizde ise kaydettiğiniz haberleri görüntüleyebileceksiniz.

Bundle Ayarlar  

Bundle Nedir?

Sağ üstte bulunan ‘ayarlar’ simgesine dokunarak mod ve bildirimleri ayarlayabilir, dil, ülke, içerik harf boyutu gibi uygulama ayarlarını kendinize göre güncelleyebilirsiniz.  

Bundle Nedir?

Bundle yalnızca haber takibi yaptığınız bir uygulama değil. Aynı zamanda diğer sosyal medya mecralarında olduğu gibi kullanıcıya haberle etkileşim imkanı da sunuyor. Örneğin; detaylarını görmek istediğim bir habere dokundum ve aşağıda yer alan ‘kalp’ simgesine dokunarak haberi beğendim. Yine aşağıda gördüğünüz ‘ok’ simgesine dokunarak da haberi, whatsapptwitter gibi diğer uygulamalar aracılığıyla arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Burada göreceğiniz bir başka simge de ‘bayrak’ simgesi. Buraya dokunduğunuzda ise haberi kaydediyorsunuz ve kaydettiğiniz haberler arasında yerini alıyor.  

Bundle Giriş Yapma

Bundle Nasıl Kullanılır?

Bundle ücretli bir uygulamadır. Uygulamayı incelediğim süre içinde giriş yapmadan kullandım. ‘Giriş yap’ seçeneğine geldiğinizde Facebook, Google, Twitter aracılığıyla giriş yaparak da kullanabilirsiniz. Bununla birlikte giriş yaptığınızdan itibaren Bundle’ın kullanım koşulları ve gizlilik sözleşmesini kabul etmiş oluyorsunuz. Bundle’a giriş yapmayı tercih ettiğimde ise Twitter hesabımla bağlanmayı seçtim ve uygulama benden Twitter hesabıma erişim izni istedi. Sağ altta gördüğünüz ‘uygulamaya izin ver’ seçeneğine dokunarak hesabıma erişim iznini onayladım.  

Bundle Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya hesabınızla giriş yaptığınız uygulamadan çıkış işlemini ise isminizin altında yer alan çıkış yazısına dokunarak gerçekleştiriyorsunuz. 

Bundle Nasıl Kullanılır?

Bundle hesabından çıkış yapılsın mı sorusuna cevap olarak ‘çıkış’ seçeneğine dokunuyor ve uygulamadan tamamen çıkıyorsunuz.  

Bundle uygulamasında kullanıcı yorumlarına baktığımda genellikle olumlu geri dönüşlerin olduğunu gördüm. Gündem, teknoloji gibi her alanda önemli haber kaynakları Bundle uygulamasında yer alıyor. Bunun dışında seçtiğiniz kaynaklardan son dakika haberleri telefonunuza bildirim olarak geliyor. Bu anlamda hızlı habercilik noktasında da ön plana çıkıyor. Sosyal medya uygulamalarınızdan da örneğin; facebooktwitter gibi haber akışı alabilirsiniz elbette. Fakat bu uygulamaların kullanım amacı yalnızca haber takibi değil. Başka içeriklerin de yer alması gözden kaçırmanıza neden olabiliyor. Sıkı bir haber takipçisi iseniz o zaman Bundle vb. uygulamaları kullanmak isteyebilirsiniz. Ayrıca uygulamanın sevdiğim özelliklerinden biri de; Twitter’da beğendiğim kaynaklardan içerik alabildiğim gibi Bundle’da da  haberlerini takip edeceğim kaynağı ben seçebiliyorum ve oldukça geniş bir kaynak seçeneği sunuyor. 

Bundle uygulamasını Play Store ve App Store‘dan indirebilirsiniz.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Google Stadia, ‘iOS’ İşletim Sistemli Cihazlara Geliyor!

Samsung’un Galaxy A72 Telefonunun Tasarım Görselleri Sızdı

Zoom, Yılbaşında 40 Dakika Süre Sınırlamasını Kaldıracak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz