Dijitalleşen ve hızlanan dünyada, cep telefonunuzdan günlük tutmak istiyorsanız Daylio size göre bir uygulama.  

Günlük dertlerimizi, heyecanlarımızı ve korkularımızı kimsenin yargılaması olamadan anlattığımız günlükler artık dijital dünyaya ayak uyduruyor. Tabii ki en temel günlük tutma formülü yazı yazmaktır ve bunu bütün akıllı telefonlarımızdan yapabiliriz. Ama Daylio bize çok daha hızlı bir şekilde tüm günü özetlememizi sağlıyor. 

Daylio ücretsiz bir uygulama tabii ki isterseniz pro versiyonunu satın alabilirsiniz ama sizi buna mecbur etmiyor.  

Daylio’da günlük tutmaya Ruh Halimizi belirleyerek başlıyoruz, özelleştirip seçenekleri artırabildiğimiz Ruh Hali seçeneklerinde en temel seçenekler Mükemmel – İyi – Ortalama – Kötü – Berbat.   

Ruh halimizi seçtikten sonra karşımıza etkinlikler listesi çıkıyor. Ruh hali seçeneklerini özelleştirebildiğimiz gibi, etkinliklerimizi de özelleştirebiliyoruz. Bu etkinlikler listesi Günlük İşler, Sosyal, Hobiler gibi bazı gruplara ayrılmış durumda ve bu gruplar altında hızlıca seçim yapabiliyoruz. Ve ekranın sonunda bulunan not ekle kısmına ne yazmak istiyorsak yazıyoruz.  

Bu şekilde Daylio bize birkaç saniye içinde günlük tutmamıza imkan veriyor. Aynı gün içerisinde birden fazla durum güncellemesi yapabiliyoruz bu şekilde çok daha ayrıntılı bir günlük tutmuş oluyoruz. Ayrıca gün sonunda gelen bildirim sayesinde günlük tutmayı unutmamızı engelliyor. 

Daylio girdiğimiz bütün verileri grafik ve takvim üzerinde bize gösteriyor. Bu şekilde gerçekleştirmek istediğimiz hedeflerimizi ne kadar gerçekleştirdik, kaç defa spor yaptık, son dönemde nasıl hissettik bunların hepsini görmüş oluyoruz.  

 

Biraz kendimize dürüst olur doğru verileri girer ve bize sunulan istatistikleri ciddiye alırsak bu basit günlük tutma uygulaması Daylio hayatımızda güzel şeyler değiştirebilir. 

Daylio’nun pro versiyonunu geliştiricilere destek olmak, daha fazla özelleştirme seçeneği ve reklamsız bir uygulama için satın alabilirsiniz. Daylio uygulamasını Google Play ve App Store’dan indirebilirsiniz: 

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.daylio&hl=tr

https://apps.apple.com/us/app/daylio-journal/id1194023242

Facebook yeni masaüstü tasarımını bazı kullanıcılarda test etmeye başladı 
Instagram’ın Boomerang modunda artık hız ayarı yapılabilecek