Twitter Blue’dan önceki dönemde verilen doğrulanmış hesap rozetlerine ne olacağı Elon Musk tarafından açığa kavuşturuldu. Musk’a göre bu rozetler, önümüzdeki birkaç ay içinde ortadan kalkacak.

Twitter’daki olağan düzeni tamamen değiştirmesi beklenen Twitter Blue isimli abonelik hizmeti, yeniden kullanıma sunulmuştu. Birkaç yeni özellikle donatılan sistem, Twitter’daki doğrulama rozetleri içinde yeni bir düzenin habercisi oldu.

Twitter’da alınan doğrulanmış hesap rozeti sayesinde kullanıcıların resmi bir kişi veya kurum olduğunu kolay şekilde belli oluyordu. Bugün itibarıyla bu dönem tarih oldu gibi görünüyor. Artık doğrulanmış hesap rozetine sahip olmak isteyen kullanıcıların Twitter Blue’ya abone olup aylık olarak ödeme yapmaları gerekecek.

Daha Önceden Doğrulanmış Rozet Alan Hesapları Ne Bekliyor?

Bugüne kadar doğrulanmış hesap rozeti alan sayısız hesap vardı. Elon Musk, bu durumdaki hesapların ne olacağı hakkında kullanıcıların hoşuna gitmeyecek kararını açıkladı.

Daha Önceki Doğrulanmış Hesap Rozetlerinin Tamamı İptal Edilecek

Elon Musk, konuyla ilgili Twitter’daki açıklamalarında şu sözleri kullandı:

“Birkaç ay içinde tüm eski mavi rozetleri kaldıracağız. Veriliş biçimleri yozlaşmış ve saçmaydı.”

Aynı zamanda Twitter’daki doğrulama sistemini tamamıyla değiştiren Twitter Blue’nun kullanıma sunulması ile hesap isimlerinin hemen yanında bulunan mavi renkli rozetlerde bir ibare de görülmeye başlandı. Doğrulanmış bir Twitter hesabına girip rozete tıklandığında “Bu, eski bir onaylanmış hesap. Dikkate değer olabilir veya olmayabilir.” şeklinde bir mesaj yazıyor. Bu tüm doğrulanmış hesap için karşımıza çıkan bir durum.

Yeni Nesil Doğrulama Rozetlerinde İse Durum Farklı

Yeni nesil doğrulanmış hesap rozetine sahip olan hesaplara girdiğimizde ise durum değişiyor. Örneğin gold renkli bir rozetin üzerine tıkladığımızda  “Bu hesap, Twitter’da resmi bir işletme olduğu için onaylı.” mesajı karşımıza çıkıyor.

Yapılan açıklamaya göre şirketlerin mavi tik’i gold şeklinde görünecek. Cumhurbaşkanlığı gibi hükümet organlarının ve yetkililerinin doğrulaması ise muhtemelen gri olarak gözükecek. Bireysel kullanıcıların doğrulamaları ise mavi renk ile temsil edilecek.

Elon Musk’ın yeni mavi tik güncellemesi hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Sizce alınan karar mantıklı mı?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz