Elon Musk kullanmayı bıraktığı Twitter’a geri döndü. Yokluğu birkaç gün süren Elon Musk, dönüşünün ardından kripto para birimi Dogecoin ile ilgili yaptığı paylaşımlarla sektörde olay yarattı. Elon Musk’ın desteklediği Dogecoin yüzde 50 değer kazandı. 

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, geçen günlerde resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla Twitter’ı bir süre kullanmayacağını duyurmuştu. Elon Musk’ın yokluğu birkaç gün sürdü. İlk olarak SpaceX’in paylaşımlarını Retweet’leyen Musk, daha sonra saat 11.30 civarında Dogecoin isimli altcoin için paylaşımlar yaptı. Elon Musk’ın kripto para birimi camiasının bildiği  “to the moon”u (Ay’a) ifadesini paylaştı. Bunun ardından sadece “Dogecoin” yazdı. Bu gönderinin ardından yarım saat gibi kısa bir sürede yüzde 35 değer kazandı. Yazının ardından tekrar bir görsel paylaşan Musk’ın altcoin’e vermiş olduğu destek de açık bir şekilde göstermiş oldu. 

Elon Musk, Dogecoin paylaşımı:

Musk, daha önce Bitcoin’inin yükselmesine imkan veren paylaşımlarını şimdi ise Dogecoin için uyguluyor. Ancak bu altcoin için Musk sadece tweet atmakla yetinmedi. Bununla birlikte Dogecoin’in insanlar için oluşturulan bir kripto para olduğunu aktaran Tesla CEO’su kripto para sektöründe dalgalanma yarattı.

Elon Musk’ın hakkında paylaşımlar yapması sonucunda dakikalar içinde yükselişe geçen Dogecoin, bu hızlı yükselişin ardından sert bir şekilde düştü. Aşağıda yer alan grafiğe bakıldığında kripto paranın 15’er dakikalık periyotlarda değişmesini gözler önüne seriyor. Görüldüğü üzere 1 saatte ciddi bir yükseliş yaşayan Dogecoin, yükselişlerin ardından 15 dakikada ciddi bir düşüş yaşadı. 

Bitcoin hasghtag’i kalktı

Elon Musk Twitter profiline geçen günlerde Bitcoin hashtag’i eklemiş ve bunun üzerine tıpkı bugün yaşananlarda olduğu gibi kripto para hızlı bir yükseliş yaşamıştı. Elon Musk’ın Bitcoin’i dakikalar içinde yükselten bu etkileşimi artık kalkmış görünüyor. Zira Musk’ın biyografisine eklediği #bitcoin ibaresi artık yerinde değil. 

İlginizi Çekebilir:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünyaca Ünlü CEO Elon Musk ile Telefon Görüşmesi Gerçekleştirdi 

Elon Musk, En İyi Karbon Yakalama Teknolojisine 100 Milyon Dolar Vereceğini Açıkladı! 

Elon Musk “Bitcoin” Yazdı Kripto Para Hızla Yükseldi

iPhone 12 Detaylı İnceleme | Kamera ve Oyun Performansı Nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz