AppStore Yeni Rekor

AppStore, 2021 yılının ilk gününde platformda yapılan harcama miktarı ile yeni bir rekor kırdığını duyurdu. Aktarılan detaylara göre; 1 Ocak günü, teknoloji devi Apple’ın uygulama mağazası üzerinden 540 milyon dolarlık harcama yapıldı. Söz konusu rakamın, AppStore için tek günde yapılan harcama miktarı açısından yeni bir rekora tekabül ettiği ifade edildi.  

Dünya geneline yayılan COVID-19 salgını nedeniyle; bu sene birçok kişi, yeni yılı evinde ve dijital platformlarda karşıladı. Sosyal izolasyonun artış göstermesi, bu tip platformlara yönelik önemli bir talep artışı yaşanmasına da sebep oldu. WhatsApp, bu talebin net bir şekilde görülebildiği platformlardan biriydi. Popüler mesajlaşma uygulaması, 31 Aralık günü platformda 1.4 milyar sesli ve görüntülü arama yapıldığını açıklamıştı. Bu rakam, WhatsApp’ın sesli ve görüntülü arama rekorunu tazelemesi anlamına geliyordu.  

Kısa bir süre önce Apple da AppStore üzerinden yapılan harcamalara ilişkin benze bir rapor yayınladı. Rapor; dijital platformlar, mobil uygulamalar ve oyunlara yönelik talebin, AppStore’da da kendini gösterdiğini ortaya koydu. AppStore, bu kapsamda 2021 yılının ilk gününde platformda yapılan harcama miktarı ile yeni bir rekor kırdığını duyurdu. Aktarılan detaylara göre; 1 Ocak günü, teknoloji devi Apple’ın uygulama mağazası üzerinden toplam 540 milyon dolarlık harcama yapıldı. AppStore, böylece tek günde yapılan harcama miktarı rekorunu da tazelemiş oldu. Söz konusu harcamaların; ücretli uygulama, oyun veya uygulama içi satın alımları da kapsadığı belirtildi.  

Noel dönemi ve yılbaşı arasında AppStore üzerinden yapılan harcama miktarı da açıklandı

AppStore Yılbaşı Harcama Miktarı

Diğer yandan raporda, Noel dönemi ve yılbaşı arasında AppStore üzerinden yapılan harcama miktarı da açıklandı. Şirket; söz konusu süreçte, platformdan toplamda 1.8 milyar dolarlık harcama yapıldığına işaret etti. Açıklanan rakamlar; AppStore’un, pandemi ve sosyal izolasyon sürecini oldukça verimli geçirdiğini de gözler önüne serdi. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

WhatsApp, Yılbaşı Günü Rekor Tazeledi! 

Apple’ın ‘AppStore Küçük İşletme Programı’ Başladı

WhatsApp, ‘AppStore’ Gizlilik Gereksinimlerinin Haksız Rekabete Yol Açtığını Açıkladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz