Qualcomm Yeni CEO

Qualcomm, kısa bir süre önce gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısının ardından şirketin ‘CEO’ koltuğuna yeni bir ismin oturduğunu açıkladı. Aktarılan detaylara göre; 2018 yılından bu yana şirketin başkanlığını yürüten Cristiano AmonQualcomm’un yeni CEO’su oldu. Amon’un, koltuğu Steve Mollenkopf’tan devralacağı ifade edildi.  

Akıllı telefon pazarına ürettiği mobil işlemcilerle ünlü olan Qualcomm, kısa bir süre önce gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısının ardından şirketin ‘CEO’ koltuğuna yeni bir ismin oturduğunu açıkladı. Aktarılan detaylara göre; 2018 yılının Ocak ayından bu yana şirketin başkanlığını yürüten Cristiano AmonQualcomm’un yeni CEO’su oldu. Amon’un, koltuğu 26 yıldır Qualcomm’da görev yapan Steve Mollenkopf’tan devralacağı ifade edildi. Mollenkopf’un ayrıca, ‘CEO’luk görevini 30 Haziran 2021 tarihinde Amon’a devredeceği ve o tarihten itibaren bir süre daha şirkete danışmanlık hizmeti vermeye devam edeceğinin de altı çizildi.  

Diğer yandan; 52 yaşındaki Mollenkopf, 2014 yılının Mart ayında CEO’luk görevine atanmıştı. Mühendislik kariyeri de bulunan yönetici, şirket stratejilerini ve yol haritasını belirlemekle yükümlüydü. Mollenkopf’un görev sürecinde Qualcomm; mobil işlemci, nesnelerin interneti (IoT), mobil modem ve otomobil teknolojileri konusunda önemli atılımlar gerçekleştirmişti.  

Qualcomm CEO’luk koltuğuna oturan Cristiano Amon, 1995’ten beri şirkette görev alıyordu

Qualcomm Cristiano Amon 

Qualcomm CEO’luk koltuğuna oturan Cristiano Amon ise 1995 yılından bu yana, şirkette aktif olarak görev alıyordu. Amon, son olarak 2018 yılının Ocak ayında Qualcomm’un başkanlık koltuğuna atanmıştı. Konuyla ilgili açıklamasında; göreve layık görüldüğü için gurur duyduğunu belirten AmonQualcomm’un yıllara dayanan yenilikçi pozisyonunu görev süresi boyunca sürdürmek istediğini de sözlerine ekledi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Qualcomm ve Google’dan 4 Yıllık Android Güncellemesi İş Birliği

Qualcomm, Orta Segmentte Ses Getirecek İşlemcisi Snapdragon 678’i Tanıttı

Qualcomm, 2021 Yılında Amiral Gemilerinde Kullanılacak Snapdragon 888 5G’yi Tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz