Facebook’un iOS karanlık mod için çalışmalara devam ettiği ortaya çıktı. Sosyal medya devinin iOS uygulaması için kullanıcılara sunmayı planladığı karanlık mod ekran görüntülerinin nasıl görüneceği belli oldu.Dünya çapında aktif 1,5 milyar kullanıcısı bulunan sosyal medya devi, iOS uygulaması için karanlık mod çalışmalarına devam ediyor. Şirket, iOS ekosistemi için Messenger uygulamasının karanlık mod özelliğini 2019 nisan ayında kullanıcı hizmetine sunmuştu. Yine aynı yılın Ağustos ayında ise şirketin Facebook uygulaması için de karanlık mod özelliği üzerinde çalışmaya başladığı biliniyordu. 

Facebook aradan geçen bir senenin ardından hala iOS kullanıcılarına Facebook için karanlık mod desteğini sunmadı. Şirket, kullanıcıların merakla ve sabırsızlıkla beklediği Instagram ve WhatsApp’a karanlık mod özelliğini getirmiş ancak hala kendi bünyesinde söz konusu modu sunmamıştı. Facebook’un kullanıcılara sunmayı planladığı ancak üzerinden bir sene süre geçen karanlık mod desteği için hala çalıştığı ortaya çıktı. WABetaInfo’nun paylaştığı ekran görüntülerine göre ise, Facebook uygulamasının iOS ekosisteminde nasıl görüneceğini ortaya koymuş oldu. 

Facebook iOS karanlık mod nasıl görünecek?

Sosyal medya devinin iOS kullanıcılarına nasıl bir karanlık mod desteği sunacağı uzun zamandır merak ediliyordu. WABetaInfo’nun paylaşmış olduğu ekran görüntülerinde ise söz konusu durum netleşmeye başladı. Facebook’un iOS uygulamasına eklenecek olan karanlık mod desteğinin simsiyah bir tasarım yerine gri tonlarda kullanıcıya sunulacağı ortaya çıktı. iOS kullanıcıları uygulamada simgeleri ve logoları beyaz görecek. Facebook’un platforma entegre edeceği karanlık mod desteğini kullanıcılar istediklerinde etkinleştirip istediklerinde ise devre dışı bırakabilecekler. Uygulama ayrıca, işletim sisteminin karanlık mod tercihlerine de uygun olacak.

Facebook, iOS uygulamasının karanlık mod tasarımı üzerinde hala çalışmaya devam ediyor. Ortaya çıkan ekran görüntüleri nihai sonuçlar olmayabilir ve şirket gelecek zamanda karanlık modun tasarımı üzerinde değişikliğe gidebilir. Ancak en azından ortaya çıkan görüntülerde kullanıcılar kendileri için nasıl bir tasarım yapıldığını az çok anlayabilirler. Uzun süredir beklenen Facebook iOS karanlık modu şirketin hala ne zaman kullanıma sunacağı bilinmiyor. Sosyal medya devi tarafından yapılan bir açıklama olmadığı için söz konusu durum için beklemeye devam edileceğe benziyor.

İlginizi Çekebilir:

Facebook ve Instagram hikayelere müzik ekleme özelliği Türkiye’de de kullanıma sunuldu

Facebook, oyun uygulamasıyla Twitch’e rakip olacak

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz