Pek çok kullanıcı tarafından kullanılan Google’ın Drive hizmetinin web uygulaması oluşturuldu. Google mevcut uygulamayı şu an için kısıtlı bir kullanıcı kitlesine sundu ancak yakın zamanda tüm kullanıcılara sunacağı biliniyor.

Kullanıcıların son dönemlerde ‘bulut’ olarak nitelendirilen teknolojiyi çok sık tercih etmesiyle birlikte teknoloji devi Google’da söz konusu hizmet için uygulama oluşturdu. Bulut teknolojisi tüketicilerin kendileri için önemli olan dosyaları bir sunucuya aktarmasına ve daha sonra da yine aynı sunucu üzerinden erişmesine imkan sağlıyor.

ABD merkezli teknoloji üreticisi Google da bulut hizmetini kullanıcılarına uzun süredir sağlıyor. Drive olarak adlandırılan Google’ın bulut hizmeti, kullanıcılara Google sunucularında saklamak istedikleri dosyaları bu servise yüklemeye olanak sağlıyor.

Google, Drive’ın web uygulamasını oluşturdu

Google çok sık tercih edilen hizmeti için önemli bir geliştirme yaptı ve Drive’ın web uygulamasını oluşturdu. Web uygulaması oluşturulan bulut hizmeti artık kullanıcılara daha iyi bir kullanım deneyimi yaşatacak.

Drive’ın web uygulaması; Windows, macOS ve Google’ın Chromebook’larında kullanılabilecek. İnternet tarayıcısı üzerinde kurulan Drive hizmetini kullanıcılar yerel bir uygulamaymış gibi kullanabilecek. 

Şu an tam anlamıyla hazır olmayan Drive uygulama hizmeti bu sebepten ötürü kısıtlı bir kullanıcı kitlesine sunuldu. Ancak gerekli tüm işlemler tamamlandıktan sonra Google uygulamayı tüm kullanıcılara sunacak. 

 

Google neden yapay zekanın düzenlenmesi gerektiğini düşünüyor?

Google, iPhone internet tarayıcısında 5 açık buldu