26 Ocak’ta bir helikopter kazasında hayatını kaybeden Black Mamba lakaplı NBA efsanesi Kobe Braynt için imza kampanyası başlatıldı. Kampanya ile Braynt’ın ABD Profesyonel Basketbol Ligi’nin (NBA) logosunda yer alması hedefleniyor. 

Kobe Braynt ve Braynt’ın 13 yaşındaki kızı Gianna’nın da aralarında bulunduğu 9 kişi 26 Ocak’ta yaşanan helikopter kazasında yaşamını yitirmişti. 41 yaşında yaşama veda eden basketboll efsanesi Kobe Braynt hakkında NBA’de bir kampanya başlatıldı. Başlatılan imza kampanyasına, Kobe Braynt’ın NBA logosunda yer alması için 1 milyon 115 bin 651 kişi imza attı.

Nick M. tarafından change.org üzerinden başlatılan kampanya “Kobe Bryant’ın erken ve beklenmedik kaybının ardından bu kampanyayı imzalamanızı ve onun sonsuza dek NBA logosunda yer alarak ölümsüzleştirilmesine katkı sağlamanızı rica ediyorum” sözleriyle paylaşıldı. 

Black Mamba’nın Silüeti NBA logosuna Eklensin

Başlatınlan kampanya, efsane ismin silüetinin NBA logosuna eklenmesini hedefliyor. Başlatılan kampanyaya kısa sürede gösterilen yoğun ilgi, bazı sosyal medya kullanıcılarını heyecanlandırdı. Sosyal medyada kampanyaya destek veren kullanıcılar Bryant’ın silüetinin yer aldığı NBA logosu önerilerini de paylaştı.

 

NBA logosunda şu an 81 yaşında olan başka bir efsane oyunca Jerry West’in silüeti bulunuyor.

1 milyon 115 bin 651 kişinin imza attığı söz konusu kampanya için ise Ulusal Basketbol Birliği’nden logonun değiştirilip değiştirilmeyeceği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Kobe Braynt, 26 Ocak 2020’de John Wayne Havalimanı’ndan 09.08’de kalkış yapan helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitirmişti. Helikopter kazasının yoğun sis sebebiyle yaşanan görüş açısı kaybına bağlı olarak yaşandığı açıklandı.

Kobe Bryant, kariyerinde birçok ilke, rekora ve başarıya imza atan bir yıldız isim olarak öne çıkıyor. Braynt, NBA tarihinde bir maçta en fazla sayı atan oyuncu ünvanına sahip. Öte yandan NBA All Star maçına üst üste en fazla seçilen oyuncu ünvanını da taşıyor.  Kobe Bryant, daha önceki yıllarda Türk Hava Yolları’nın reklamın da oynamıştı.

2015 yılında basketbolu Los Angleles Lakers formasıyla bırakan Braynt, NBA tarihine geçen pek çok rekora sahip. Kerim Abdülcabbar, Karl Malone ve LeBron James’in ardından NBA tarihinin en skorer dördüncü oyuncusu ünvanını taşıyor. Helikopter kazasında yaşamını yitiren Kobe Braynt, Amarikan Basketbol Ligi (NBA) tarihinin unutulmaz isimleri arasında yer alıyor.

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız. 

Kobe Bryant’ın ölümünü kehanet eden tweet hakkında uygulama geliştiricisinden açıklama