Google YouTube Music WearOS

ABD merkezli teknoloji şirketi Google, YouTube Music uygulamasını giyilebilir teknoloji ürünleri için geliştirdiği ‘WearOS’ işletim sistemine getireceğini duyurdu. Platformdaki ‘Play Music’ uygulaması, 2020 yılının Ağustos ayında erişime kapatılmıştı. 

Google, kısa bir süre önce online olarak gerçekleştirdiği ‘Google I/O 2021’ etkinliğinde giyilebilir teknoloji ürünleri için geliştirilen ‘WearOS’ işletim sisteminin Samsung ile iyileştirilen yeni versiyonunu tanıttı. Şirket, bu kapsamda YouTube Music uygulamasının Google WearOS platformunda kullanıcı beğenisine sunulacağını açıkladı. Teknoloji devi, platformdaki ‘Play Music’ uygulamasını 2020 yılının Ağustos ayından itibaren erişime kapatmaya başlamıştı. Söz konusu hamlenin, ‘YouTube Music’in WearOS uygulaması için yapıldığı kaydedilmişti. 

Bununla birlikte; şirket, birkaç ay öncesinden ‘Play Music’ kullanıcılarının sesli içeriklerini YouTube Music platformuna taşıyabilmeleri için bir transfer aracı da geliştirmişti. Fakat uygulama, YouTube Music kullanıcı beğenisine sunulmaya hazır hale gelmeden önce kapatılmıştı. Bu nedenle; WearOS kullanıcılarının, 8 aya yakın bir süre yeni duyuruyu beklemesi gerekmişti. Apple Watch kullanıcıları ise ‘Play Music’ kapatıldıktan kısa bir süre sonra, YouTube Music’e erişim sağlayabilmişti.

YouTube Music uygulamasının WearOS platformunda ne zaman kullanıma sunulacağı henüz açıklanmadı

YouTube Music WearOS

Diğer yandan; Google, YouTube Music uygulamasının WearOS platformunda tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağını henüz açıklamadı. Uygulamanın, 2021 yılı sonlarına doğru erişime açılacağı belirtildi. WearOS’taki YouTube Music kullanıcılarının, cihazlarına müzik indirerek Wi-Fi veya mobil veri bağlantısı olmadan içerik dinleyebileceklerinin de altı çizildi. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Google, ‘Play Music’ Platformunu Kullanıma Kapattı 

Spotify’ın beğenilen özelliği ‘Replay’ Apple Music’e eklendi

‘YouTube Music’ Platformunun Apple Watch Uygulaması, Kullanıcı Beğenisine Sunuldu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz