ICQ Kanal Nasıl Oluşturulur?

Çeşitli mobil uygulamaları inceleyerek, hangi ihtiyaçlarınıza cevap vereceğine ve nasıl kullanacağınıza yer verdiğimiz haberler serimize ‘ICQ’ ile devam ediyoruz. Avantajları ve eksiklikleriyle uygulamayı detaylı bir şekilde anlatarak ‘ICQ kanal nasıl oluşturulur’ ve ‘ICQ nasıl üye olunur’ sorularına cevap verdik. İşte; ‘ICQ nedir’? ‘ICQ nasıl kullanılır’? ‘ICQ görüntülü sohbet nasıl yapılır’? ‘ICQ avantajları’ detaylarıyla yazımızda. 

Yeni bir görüntülü konuşma, sohbet uygulaması arıyorsanız bu yazımızı inceleyebilirsiniz. Uzun zamandır hayatımızda olan fakat güncellemeleriyle kendine yenilik katan ICQ uygulamasını anlattık. Peki; ‘ICQ nedir’? ‘ICQ nasıl kullanılır’? ‘ICQ görüntülü sohbet nasıl yapılır’‘ICQ avantajları’. ‘ICQ nasıl kanal oluşturulur’? ‘ICQ nasıl üye olunur’ 

ICQ Nedir? 

ICQ Nasıl Kullanılır?

ICQ; görüntülü konuşma ve sohbet gerçekleştirebileceğiniz bir platformdur. Tamamen ücretsiz bir uygulama olan ICQ ile grup sohbetleri oluşturabilir, sesli ve görüntülü konuşmalar yapabilirsiniz. Kendi kanalınızı oluşturabilir, kanallara abone olabilir, arkadaşlarınızla buradan iletişim halinde kalabilirsiniz. Takma ad oluşturarak da gizliliğinizi koruyabilirsiniz. Animasyonlu maskelerle arkadaşlarınızla eğlenceli görüntülü sohbetler yapabildiğiniz uygulamada onlarla aynı zamanda fotoğraf, videolar, dosyalar paylaşabiliyorsunuz. ICQ uygulamasıyla gerçekleştirdiğiniz tüm aramalarınızı, rehberinizi, kanalları, sohbet ve bilgilerinizi diğer cihazlarda da görebiliyorsunuz. Dolayısıyla yedekleme yapma ihtiyacı ortadan kalkıyor. Peki; ’ICQ nasıl kullanılır’? ‘ICQ görüntülü sohbet nasıl yapılır’? ‘ICQ nasıl üye olunur’? ‘ICQ kanal nasıl oluşturulur’? ‘ICQ avantajları’. 

ICQ Nasıl Kullanılır? 

ICQ Kanal Nasıl Oluşturulur?

İlk olarak ‘giriş ve kayıt’ yazan kutucuğa dokunuyorsunuz.  

ICQ Kanal Nasıl Oluşturulur?

Ardından karşınıza çıkan ekrana telefon numaranızı yazmanız gerekiyor. Daha sonra ‘ayrıca’ yazan kutucuğa geliyorsunuz. 

 

 

ICQ Kanal Nasıl Oluşturulur?

Dilerseniz çağrılarınıza erişim izni vererek hesabınızı doğrulayabilir veya burayı atlayarak uygulamanın doğrulama kodu alanını otomatik olarak doldurmasını tercih edebilirsiniz. Ben atlamak istedim ve böylece telefonuma gelen doğrulama kodunu uygulama otomatik olarak girdi. 

ICQ Kanal Nasıl Oluşturulur?

Daha sonra kaşıma çıkan ekrana ismimi yazıyor ve yine ‘ayrıca’ yazan kutucuğa dokunup ilerliyorum.  

ICQ Kanal Nasıl Oluşturulur?

Profiliniz için fotoğraf veya emoji kullanabilirsiniz. İkisini de istemiyorsanız sağ üstte gördüğünüz atla yazısına dokunarak bu aşamayı geçebilirsiniz. Ben emoji kullanmayı tercih ediyorum.  

ICQ Kanal Nasıl Oluşturulur?

 

Rehberinizdeki kişiler arasından kimlerin ICQ uygulamasını kullandığını erişim izni vererek öğrenebilirsiniz. Şimdi uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. 

ICQ Kanal Nasıl Oluşturulur?

Uygulamada ‘aramalar’ yazan kutucuğa dokunduğunuzda seçtiğiniz kişilerle arama yapabilirsiniz. Kimi arayacağınız seçmeniz için de kamera simgesine dokunmanız yeterli olacaktır.  

ICQ Kanal Nasıl Oluşturulur?

Buradan grup çağrısı başlatabilir veya tek tek arama yapabilirsiniz. 

ICQ Kanal Nasıl Oluşturulur?

Yine aramalar seçeneğinden son çağrılarınız liste halinde yer alacaktır ve ‘bir çağrı bağlantısı oluştur’ yazısına dokunarak bu bağlantınızı aşağıda gördüğünüz diğer uygulamalar aracılığıyla çevrenizdekilerle paylaşabilirsiniz. 

ICQ Kanal Nasıl Oluşturulur?

Biriyle arama gerçekleştirdiğinizde sol altta gördüğünüz son yazan kutucuğa dokunarak aramayı sonlandırabilirsiniz. Eğer bu bir görüntülü aramaysa maskeler seçeneğiyle 3D maske takarak keyifli bir görüntülü sohbet yapabilirsiniz. Eklemek seçeneği aracılığıyla da sohbetinize başka arkadaşlarınızı ekleyebilirsiniz.  

ICQ Kanal Nasıl Oluşturulur?

Whatsapp’da olduğu kişilerin çevrimiçi olduğunu veya uygulamaya en son ne zaman girdiğini görüntüleyebilirsiniz. 

ICQ Kanal Nasıl Oluşturulur?

ICQ Nasıl Kullanılır?

‘İlginç’ seçeneğine dokunduğunuzda karşınıza çıkan kanallara abone olabilir ve onların paylaşımlarını görebilirsiniz. Yine ilginç seçeneğinden sağ altta gördüğünüz simgeye dokunduğunuzda kendi kanalınızı oluşturabilirsiniz. 

ICQ Nasıl Kullanılır?

Bunun için; bir profil fotoğrafı eklemeniz, kanal adı, kanal açıklaması bilgilerini girmeniz, herkese açık olma özelliğini istediğiniz gibi aktif veya pasife almanız ardından tamadır yazan kutucuğa dokunmanız gerekiyor. 

ICQ Nasıl Kullanılır?

Sohbet seçeneğine geldiğinizde ise mesaj sayfanız açılacaktır. Buradan sağ üstte gördüğünüz simgeye dokunduğunuzda grup, kanal oluşturabilir, mesajlarınızın hepsini okundu olarak işaretleyebilir, insanları ekleyebilirsiniz. Sağ altta göreceğiniz ‘kalem’ simgesine dokunduğunuzda ise seçtiğiniz kişilere mesaj yazabilirsiniz.  

ICQ Nasıl Kullanılır?

Mesajınızın üzerine uzun süre dokunduğunuzda düzenleyebilir, kopyalayabilir, silebilir, yanıtlayabilir, emoji ekleyebilirsiniz. işaretleyebilir, sessize alabilir, mesajı listenizde gizleyebilir veya kişinin profiline gidebilirsiniz.  

ICQ Ayarlar

ICQ Nasıl Kullanılır?

 

Sağ altta gördüğünüz ‘ayarlar’ simgesi aracılığıyla elbette uygulamanın ayarlarını güncelleyebilirsiniz. Peki bu ayarlar nelerdir? Sağ üstte gördüğünüz ‘kalem’ simgesine dokunduğunuzda profil bilgilerinizi güncelleyebilir, kendinize takma ad ekleyebilirsiniz. 

Favoriler seçeneği sizin kişisel alanınızdır. Burada fotoğraf, video, dosya, konum saklayabilir, mesaj ve anket yaratarak burada taslak halinde koruyabilirsiniz. Sesinizi kaydedebileceğiniz gibi mesaj da yazabilirsiniz. Tüm bu gönderilerinizi saklayabileceğiniz bir alan yaratan favorilerde, arkadaşlarınıza göndermeden önce iletilerinizi burada taslak halinde oluşturmanıza imkan sağlıyor.  

 

Bildirimler seçeneğine geldiğinizde sohbet, titreşim, ses ve bildirim ayarlarınızı aktif veya pasif hale alabilirsiniz.  

Gizlilik seçeneğiyle sizi kimlerin arayabileceğini, mesaj atabileceğini, gruplara kimlerin ekleyebileceğini belirleyebilirsiniz.  

Tasarım aracılığıyla görünüm temalarının rengini seçebilirsiniz.  

Stikerler seçeneğinden kendi çıkartmanızı oluşturabilir veya çıkartmalarınızı silebilirsiniz. 

Genel seçeneğine dokunduğunuzda medya, çıkartma gibi ayarları güncelleyebilirsiniz.  

ICQ uygulaması temelde sesli ve görüntülü konuşma yapılan bir uygulama olarak adından söz ettiriyor. Basit bir uygulama olduğu için kullanılabilirliği rahat. Whatsapp’tan farklı olarak efekt ve maske içeriği oldukça zengin diyebiliriz. Bu da görüntülü konuşmaları keyifli hale getiriyor. Pandemi döneminde arkadaşlarımızla daha çok görüntülü sohbetler yaptığımızı düşünecek olursak işimize yarar bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Fakat maske ve efektlerini profesyonel bir özellik olarak düşünmeyin. Yani basit maskeleri olduğunu söylemeliyim. ICQ avantajları hakkında bahsetmek istediklerim ise uygulamadaki tüm bilgileri diğer cihazlarda da görebiliyorsunuz ve böylece yedekleme yapmanıza gerek kalmıyor.  

 ICQ uygulamasını Play Store ve App Store‘dan indirebilirsiniz.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

TikTok, Platforma Uygulama İçi Ödeme Sistemi Entegre Etmeye Hazırlanıyor

YouTube ‘Oyun’ Kategorisindeki Videolar, 2020 Yılında 100 Milyar Saat İzlenmeye Ulaştı

Adobe, ‘Flash Player’ Desteğini Sonlandırdı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz