WhatsApp Yılbaşı Rekor

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, yılbaşı günü rekor tazeledi. 31 Aralık günü, platform üzerinden 1.4 milyar sesli ve görüntülü arama yapıldığı ifade edildi. Söz konusu rakamın ise tüm zamanların rekoruna tekabül ettiği dile getirildi. 

Dünya geneline yayılan COVID-19 salgını nedeniyle; bu sene birçok kişi, yeni yılı online platformlarda karşıladı. Söz konusu yoğunluk, WhatsApp’taki rakamlara da yansıdı. Aktarılan detaylara göre; popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, yılbaşı günü rekor tazeledi. 31 Aralık günü, platform üzerinden yapılan sesli ve görüntülü aramaların sayısı 1.4 milyara ulaştı. Söz konusu rakamın, geçen yılın aynı günündeki sayıya göre yüzde 50’lik bir artışa tekabül ettiği ifade edildi. Pandeminin ilk dönemlerindeki rakamları da geride bırakan WhatsApp, böylece yeni yıla girerken sesli ve görüntülü arama sayısında tüm zamanların rekorunu kırmış oldu.  

Diğer yandan; salgın ve sosyal izolasyon etkilerinin kendini gösterdiği tek platform, WhatsApp olmadı. Facebook’un sohbet uygulamasının da ABD ağında, grup aramaları sayısında rekor kırdığı ifade edildi. Bununla birlikte platform, ortalama günlük arama sayısını da ikiye katladı.  

Yılbaşı günü, ‘Facebook Live’ ve ‘Instagram Live’da yapılan canlı yayınların sayısı 55 milyona ulaştı 

Facebook Live Yılbaşı

Benzer şekilde; yılbaşı günü, ‘Facebook Live’ ve ‘Instagram Live’ üzerinden yapılan canlı yayınların sayısı da dünya genelinde 55 milyon seviyesine ulaştı. Yayınların toplamda kaç kişiye ulaştığı ile ilgili resmi bir açıklama ise henüz yapılmadı. Facebook, kısa bir süre önce pandemi döneminde artan talep ve kullanım yoğunluğuna bağlı olarak altyapı verimliliğini artırmak üzere çalışmalar yaptığını açıklamıştı. Sosyal medya devinin teknik ekiplerinin de yılbaşında, yoğunluğa bağlı olası sorunlara karşı hazır beklediği belirtildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

2021’de WhatsApp Desteği Alamayacak Telefonlar

WhatsApp’ın iOS Sürümüne İki Yeni Özellik Ekleniyor

WhatsApp Web, Sesli ve Görüntülü Arama Özelliğini Kullanıma Sunmaya Başladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz