iSharing Uygulaması Gizlilik

Konum belirleyici uygulamalar son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Biz de Tekno Safari olarak bu uygulamalardan birini sizler için inceledik. İşte; ‘iSharing nedir’? ‘iSharing nasıl kullanılır’? ‘iSharing uygulamasında konum nasıl öğrenilir’? ‘iSharing uygulaması gizlilik’. ‘iSharing acil durum bildirimi’.  

Dikkatinizi çeken mobil uygulamalardan biri olabilecek iSharing ile ‘nedir, nasıl kullanılır’ içerikli haberlerimize devam ediyoruz. İşte; iSharing nedir’? iSharing nasıl kullanılır’? iSharing uygulamasında konum nasıl öğrenilir’?iSharing uygulaması gizlilik’. iSharing acil durum bildirimi’.   

iSharing Nedir? 

iSharing Nasıl Kullanılır?

iSharing; konum belirleyici bir uygulamadır. Konumunu görmek istediğiniz, gittiği yerlerden bildirim almak istediğiniz aileniz veya arkadaşlarınızı bu uygulama aracılığıyla takip edebiliyorsunuz. Kişilerin gerçek zamanlı konumlarını görerek, acil durumlarda çevrenizdekilere uyarı gönderebiliyorsunuz. Uzun zamandır popüler olan konum takip etme uygulamalarından biri olan iSharing uygulamasının detayları haberimizin devamında. İşte; iSharing nasıl kullanılır’? iSharing uygulamasında konum nasıl öğrenilir’? iSharing  uygulaması gizlilik’. ‘iSharing acil durum bildirimi’.   

iSharing Nasıl Kullanılır? 

iSharing Nedir?

iSharing uygulamasına Facebook veya Google hesabınızla giriş yapabilirsiniz. Ayrıca alta gördüğünüz ‘hesap aç’ yazısına dokunarak yeni bir hesap açabiliyorsunuz. Google ve Facebook hesaplarıyla giriş yapmak en kolay ve kısa yöntem. Fakat bu hesabı olmayanlar için hesap açma yöntemini kullanarak uygulamaya giriş yapmayı anlatacağız. 

iSharing Nedir?

Fotoğrafta gördüğünüz gibi adınız, e-posta adresiniz ve parola bilgilerinizi girdikten sonra ‘kaydol’ yazısına geliyorsunuz.  

iSharing Nedir?

Daha sonra telefon numaranızı giriyorsunuz ve sağ üstte yer alan ‘sonraki’ yazısına dokunuyorsunuz.

 iSharing Nedir?

Ardından iSharing uygulamasına konum hizmetinizi açıyorsunuz. 

iSharing Nedir?

Konum hizmetinizi açtıktan sonra uygulama, GPS’i etkinleştirmenizi de isteyecektir. Ayrıca uygulamanın fiziksel aktivitenize erişim iznini de onaylıyorsunuz. Bu adımların ardından uygulamaya giriş yaptığınızda rehberinizde kayıtlı olan arkadaşlarınızdan hangilerinin  iSharing uygulamasını kullandığını göreceksiniz. 

iSharing Nedir?

Fotoğrafta gördüğünüz gibi uygulamayı açtığınızda bulunduğunuz konumu göreceksiniz. Uygulamada arkadaşınızı eklemek için isminizin yanında yer alan okla gösterdiğimiz simgeye geliyorsunuz. 

iSharing Uygulamasında Konum Nasıl Öğrenilir?

iSharing Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Ardından arama alanından arkadaşınızın ismini yazıyorsunuz ve ‘davet et’ yazısına dokunuyorsunuz. 

iSharing Nedir?

Fotoğraftaki gibi bağlantıyı arkadaşınıza SMS olarak gönderiyorsunuz.  

iSharing Nedir?

Arkadaşınız bu bağlantıyı iSharing uygulaması üzerinden açıyor ve isteğinizi ‘arkadaşı ekle’ yazısına dokunarak kabul ediyor, aynı zamanda sizi de eklemiş oluyor.

iSharing Nedir?

Uygulamada eklediğim arkadaşımla aynı konumda olduğum için fotoğrafta gördüğünüz gibi konumlarımız yakın görünüyor.  

iSharing Nedir?

Şimdi altta yer alan isimlere dokunduğunuzda neler yapabileceğinizden bahsedelim. İlk olarak kendi ismimin üzerine uzun süre dokunuyorum ve karşıma geçmiş, profil, sokak seçenekleri çıkıyor. Bununla birlikte gerçek zamanlı konumunuzu paylaşabiliyorsunuz. Geçmiş, geçmiş konumlarınızı, profil seçeneği profilinizi gösteriyor. Sokak seçeneğiyle ise 3D sokak görünümüyle birlikte konumunuzu görüyorsunuz. Altta ise 1 saatliğine gerçek zamanlı konumunuzu WhatsApp, SMS aracılığıyla çevrenizdekilerle paylaşabiliyorsunuz. Üç nokta halinde bulunan simgeye dokunduğunuzda bu konumunuzu diğer platformlar üzerinden de paylaşabiliyorsunuz.  

iSharing Nedir?

Arkadaşınızın isminin üzerine uzun süre dokunduğunuzda karşınıza arkadaş sil, konumumu gönder, konum iste, gizlilik seviyesi ayarla, fotoğraf düzenle seçenekleri çıkacaktır. 

iSharing Nedir?

Arkadaşı sil seçeneğine geldiğinizde eklediğiniz arkadaşınızı siliyorsunuz. Konumumu gönder seçeneğiyle konumunuz arkadaşınıza gidiyor ve arkadaşınız bu konum üzerinden yol tarifi alabiliyor. Konum iste ile bu kez arkadaşınızın anlık konumunu istiyorsunuz ve siz de aynı şekilde yol tarifi alabiliyor, yerini görebiliyor, sokağını detaylı görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıca altta gördüğünüz gibi mesaj yazabiliyor, fotoğraf çekip gönderebiliyor, galerinizden fotoğraf gönderebilir ve ses kaydı atabiliyorsunuz. 

iSharing Uygulaması Gizlilik

iSharing Nedir?

Gizlilik seviyesi ayarla seçeneğiyle bu arkadaşınızla olan gizliliğinizi ayarlıyorsunuz. Bilgilerinizi gizleyebileceğiniz gibi mesafeyi paylaşabilir veya konum veya mesafeyi paylaş seçeneğini aktif ederek gizliliğinizi bu kişiye kaldırmış olursunuz. Fotoğraf düzenle seçeneği aracılığıyla da fotoğrafı düzenleyebiliyorsunuz.  

iSharing Nedir?

Yine ana sayfada alt alta yer alan simgeler aracılığıyla sırasıyla, konumları haritada açabiliyor, arkadaşınıza panik uyarısı gönderebiliyor ve çok daha büyük bir haritada konumunuzu görebiliyorsunuz.  

iSharing Nedir?

Yukarıda panik uyarısından bahsetmiştik. iSharing uygulamasının en iyi özelliklerinden biri de bu olabilir. Arkadaşınıza saniyeler içinde panik bildirimi gönderebiliyorsunuz ve fotoğrafta gördüğünüz gibi acil durum şeklinde bir bildirim gidiyor.  

iSharing Nedir?

Yine ana sayfada sol üstte gördüğünüz simgeye dokunduğunuzda yer bildirimi, yakınlık uyarısı, telsiz, ayarlar, gizlilik ve arkadaşlar seçenekleri çıkacaktır. 

iSharing Nedir?

Yer bildirimi seçeneğine geldiğinizde uygulamada ekli olan arkadaşlarınız bir yere gittiğinde veya ayrıldığında bildirim alabiliyorsunuz. Bunun için de arkadaşınızın isminin yanında gördüğünüz ‘+’ simgesine dokunuyorsunuz. 

iSharing Nedir?

Buradan adres ekliyorsunuz ve arkadaşınız bu adrese gittiğinde veya ayrıldığında size bildirim olarak geliyor. 

iSharing Nedir?

Yakınlık uyarısı seçeneğiyle, 1 km ve 100 km arası bir aralık ayarlıyorsunuz. Böylece arkadaşınızın konumu ayarladığınız mesafede olduğu takdirde size yine bildirim geliyor. 

iSharing Nedir?

Telsiz seçeneğiyle seçtiğiniz arkadaşınıza ses kaydı atarak konuşabiliyorsunuz.  

iSharing Ayarlar

iSharing Nedir?

Ayarlar alanından bildirim almayı düzenleyebilir, konum güncelleme sıklığını ve aralığını ayarlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra iSharing uygulamasından çıkış yapabilir ve hesabınızı silebilirsiniz.  

iSharing Nedir?

Gizlilik ve arkadaşlar seçeneğine geldiğinizde ekli olan arkadaşlarınızla yukarıda bahsettiğimiz gizlilik seviyesi ayarlar alanından yapabileceklerinizi buradan da yapabiliyorsunuz.  

iSharing Nedir?

iSharing uygulamasını ücretsiz kullanabildiğiniz gibi tüm özelliklerinden yararlanabilmeniz için premium paketini satın almanız gerekiyor. Premium hizmetinde yararlanabilecekleriniz ise, sınırsız arkadaş ekleme, sınırsız yer uyarısı, 30 günlük konum geçmişi, 3D sokak görünümü ve reklamsız hizmet. Premium paket almadan önce 7 günlük ücretsiz deneme başlatabilirsiniz. Premium paket ise aylık 50,99, yıllık 454,99 TL olarak ücretlendiriliyor.  

iSharing uygulamasında yukarıda bahsettiğimiz özelliklerin bir kısmını premium paket almadan kullanabiliyorsunuz. Tüm özelliklerini kullanmak için abone olmanız gerektiğini söylemiştik. Bu uygulamada dezavantaj olarak abonelik ücretinin pahalı olduğunu söyleyebilirim. Fakat, böyle bir uygulamaya ihtiyacınız varsa ve aylık 50 TL ücreti gözden çıkardıysanız tüm beklentilerinizi karşılayacak bir uygulama olduğunu da eklemek gerek. iSharing uygulamasında en çok beğendiğim, acil durum bildirim özelliği oldu. Aynı zamanda konumlarda kesinlikle hata vermeyen, yanıltmayan bir uygulama.

iSharing uygulamasını Play Store ve App Store‘dan indirebilirsiniz.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

MediaTek Yeni Amiral Gemisi İşlemcisi Dimensity 1000 5G ‘yi Tanıttı

‘Teknoloji Trendleri Raporu’; İşetmelerin, 2020 Yılında Dijital Dönüşümü Hızlandırdığını Ortaya Koydu

Samsung’un Şimdiye Kadar Sunduğu En İyi Ses Kalitesi: Galaxy Buds Pro

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz