Salı, Ağustos 3, 2021
Ana SayfaTeknolojiJBL Quantum Serisi Oyuncu Kulaklıkları 

JBL Quantum Serisi Oyuncu Kulaklıkları 

JBL, oyun ihtiyaçları için özel olarak tasarlanan ‘Quantum’ serisi oyuncu kulaklıkları ile eşsiz bir oyun deneyimi sunmayı vadediyor. Seride yer alan kulaklık ve PC hoparlörlerinin, en doğru ve etkileyici ses deneyimini ulaşılabilir fiyatlarla buluşturduğu ifade ediliyor. 

Yeni nesil video-oyunlarında; ses doğruluğu, ayırt edici ve fark yaratan bir unsur olma niteliği taşıyor. JBL ise oyun ihtiyaçları için özel olarak tasarlanan ‘Quantum’ serisi oyuncu kulaklıkları ile eşsiz bir oyun deneyimi sunmayı vadediyor. Seride yer alan kulaklık ve PC hoparlörlerinin, en doğru ve etkileyici ses deneyimini ulaşılabilir fiyatlarla buluşturduğu ifade ediliyor. Aktarılan detaylara göre; Quantum serisi, oyuncuların çapraz ateşleri tespit etmekten, en ufak düşman hareketlerine kadar tüm ses detaylarını algılayabilmesini sağlıyor.  

Seri, yankı engelleme özelliğine sahip profesyonel düzeyde çevirmeli veya çıkarılabilir ses odaklı bom mikrofonları ile geliyor. Hafifliği ile öne çıkan serinin tamamında, uzun süreli rahatlık için hafızalı köpük kulak yastıkları da bulunuyor. JBL Quantum 800 ve Quantum ONE modellerinde ayrıca, aktif gürültü engelleme özelliği de yer alıyor. Bu özellikler sayesinde; ortamda ne kadar gürültülü olursa olsun, odağın sadece oyunda kaldığı ifade ediliyor.  

JBL Quantum Oyuncu Kulaklıkları

Bununla birlikte oyuncuların, kulaklık ve hoparlörler ile gerçekten oyunun içindeymiş gibi hissedebildiği belirtiliyor. JBL Quantum serisi ayrıca; FPS (First Person Shooter) oyunlarında düşmanları takip etmenin heyecanındanMOBA savaşlarına katılmaya kadar oyun kazandıran sesleri kullanıcılarla buluşturmayı vadediyor. Şirket; serinin, bir oyun kulaklığının sahip olduğu en gerçekçi ses deneyimini sunduğuna işaret ediyor. ‘JBL Quantum serisiJBL Quantum 100JBL Quantum 200JBL Quantum 300JBL Quantum 400JBL Quantum 600JBL Quantum 800JBL Quantum ONE ve JBL Quantum DUO modellerinden oluşuyor. 

JBL ‘Quantum’ kulaklıklar, 399 TL ve 2 bin 690 TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor

JBL Quantum Kulaklıklar

Paylaşılan diğer detaylara göre; JBL, ses materyalinden kullanıcının kulaklarına kadar ses sinyal yolunun kontrol edilmesini sağlıyor. Şirketin birinci sınıf akustik mühendisliği ekiplerinin sektör için şimdiye kadar yaratılmış en doğru ses ortamını oluşturduğu ifade edilen tasarımın, dünyanın dört bir yanındaki oyuncular tarafından test edildiği belirtiliyor. Testler sonrasındaoyun kulaklıkları için mevcut olan en gelişmiş algoritmalarla JBL QuantumSURROUNDTM sisteminin oluşturulduğu dile getiriliyor.  Sistem; JBL Quantum 300400600 ve 800 kulaklıklarda daha geniş, daha gerçekçi bir mekansal ses alanı ve özellikler oluşturan JBL QuantumENGINE PC yazılımı tarafından desteklenen ses teknolojisini içeriyor. 

‘JBL Quantum ONE’a özel olarak oluşturulan “QuantumSPHERE 360” teknolojisi ise entegre kafa izleme sensörlerine ve kalibrasyon mikrofonuna sahip tescilli algoritmaları sayesinde, en küçük hareketleri bile hassas bir şekilde izliyor. Baş izleyici; oyundaki görsel nesneleri tam olarak buluyor ve karşılık gelen sesle eşleştirerek daha gerçekçi, sürükleyici ve doğru bir oyun deneyimi sunmayı hedefliyor. Bu da oyuncuların, diğer oyuncuları takip etmelerine ve etraflarındaki hareketleri hissetmelerine olanak tanıyor. Tamamı PC için optimize edilen JBL Quantum serisindeki tüm modeller; aynı zamanda konsol, mobil, DiscordTeamSpeak ve Skype ile de uyumlu çalışıyor. ‘JBL Quantum’ kulaklıklar, 399 TL ve 2 bin 690 TL arasında değişen fiyatlarla tüketici beğenisine sunuluyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

JBL Endurance Dive Bluetooth Kulaklık İnceleme (Video) 

JBL’den AirPods’a rakip renkli alternatifler!

JBL’den ışıkla şarj olabilen kablosuz kulaklık

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR