2019 yılının en çok indirilen sosyal medya uygulamaları listesinde 4. sırada olan, videolarımıza çeşitli efektler, yazılar ekleyebileceğimiz video edit ve sosyal medya uygulaması Likee inceledik. 

Son dönemde sosyal medyanın her tarafını bir şarkının sözlerini betimleyerek anlatan ve aksiyon filmlerini aratmayan 15 saniyelik videolar sarmış durumda. Bu videoların ana kaynağı tabii ki TikTok ama TikTok’a alternatif olabilecek bir sosyal medya uygulaması daha var, ismi Likee 

Likee ara yüz tasarımından temel çalışma sistemine kadar TikTok’a benziyor. Videolarımıza renk ve görüntü efektleri, emojiler, yazılar ve müzik ekliyoruz aynı zamanda çektiğimiz videonun akış hızını belirleyebiliyoruz daha sonrasında da açıklamamızı ekleyip paylaşıyoruz. Videomuzu paylaşırken kimlerin görebileceğini, kimlerin yorum yazabileceğini belirleyebiliyoruz. Bu özelliğin çekilen her video özelinde sunulması oldukça güzel bir şey. Oluşturduğumuz videoyu ister cihazımıza kaydedebiliyoruz istersek de doğrudan başka bir sosyal medyada paylaşabiliyoruz. Aynı zamanda TikTok’da olduğu gibi canlı yayınlar açmamıza da izin veriyor Likee 

TikTok uygulamasında olduğu gibi bir kullanıcı kitlesine sahip olan Likee uygulamasının ana ekranına bakarken iki uygulamayı birbirinden ayırmak oldukça zor. 2019 yılında dünyada en çok indirilen sosyal medya uygulaması TikTok olabilir ama Likee de bu sıralamada 4. sırada. Fazlasıyla birbirine benzeyen bu iki uygulamayı kullanıcılarının gözünde ayıran şey ise efektleri. Likee uygulamasının kullanıcı yorumlarına bakıldığında Likee kullanan herkesin ortak yorumu ‘’TikTok’tan daha güzel efektleri var’’ oluyor. Yani uygulamaların kullanıcı kitlesi sadece birbirine benzemiyor belki de aynı. Zaten kullanıcılarda bir uygulama ile videolarını üretip tüm sosyal medyalarda paylaşıyorlar.  

2019 yılında dünya genelinde en çok indirilen 4. sosyal medya uygulaması olan Likee ülkemizde 100 milyon indirmeyi aşmış durumda ve 4.5 gibi oldukça iyi bir puana sahip. Fenomen olmak istiyorsanız etkileşimi son derece yüksek bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz Likee için. 

Google Play 

App Store 

Vine, ‘Byte’ uygulamasıyla geri döndü

CamScanner uygulama incelemesi