Düşyeri Abonelik Ücretleri

Çocuklar için hem eğlendiren hem de bilgilendiren bir uygulamayla karşınızdayız. Bu haberimizde, çocuklarınızın evde geçirdiği vakitleri yararlı ve keyifli bir şekilde değerlendirebilecekleri Düşyeri uygulamasına yer verdik. İşte; ‘Düşyeri nedir’? ‘Düşyeri uygulaması nasıl kullanılır’?  Düşyeri programlar’. ‘Düşyeri uygulaması kitap okuma’. ‘Düşyeri ebeveyn içerikleri’. ‘Düşyeri abonelik ücreti’.

Tüm detaylarıyla incelediğimiz Düşyeri uygulamasını nasıl kullanacağınızı da adım adım anlattık. Peki; Düşyeri nedir’? ‘Düşyeri uygulaması nasıl kullanılır’? ‘Düşyeri  programlar’.Düşyeri uygulaması kitap okuma. ‘Düşyeri ebeveyn içerikleri’. Düşyeri abonelik ücreti’. 

Düşyeri Nedir?

Düşyeri Nasıl Kullanılır?

Düşyeri; dijital çocuk televizyonudur. Telefonla tanışan çocukların bu cihazı daha faydalı kullanması gerekliliğini amaç edinen uygulamadır. Çizgi filmler, mini belgeseller gibi çocukların yaşına göre içerikler sunan uygulama, aynı zamanda bilgilendirici programlarla aileleri, çocuklarına dair belli konularda yönlendiriyor. Peki; Düşyeri uygulaması nasıl kullanılır’? Haberimizin devamında bu soruya cevap verirken, Düşyeri uygulaması avantajları’ konusuna da değindik. İşte; Düşyeri  programlar’. ‘Düşyeri uygulaması kitap okuma? Düşyeri ebeveyn içerikleri’. Düşyeri  abonelik ücretleri’. 

Düşyeri Uygulaması Nasıl Kullanılır? 

Düşyeri Nedir?

Uygulamada ilk olarak ‘Düşyeri’ne ücretsiz katıl’ yazısına dokunuyorsunuz. 

Düşyeri Nedir?

Ardından ebeveyn olarak as, soyad, e-posta, telefon numarası bilgilerinizi giriyor ve üyelik sözleşmesini onaylıyorsunuz. Daha sonra ‘kaydet’ yazısına dokunuyorsunuz.  

Düşyeri Nedir?

Bu işlemlerin ardından karşınıza çıkan ekrandan hesabınıza çocuk eklemek için ‘şimdi’ yazan kutucuğa geliyorsunuz.  

Düşyeri Nedir?

Çocuğunuzun adını, doğum tarihini, cinsiyetini belirttikten sonra, bir avatar seçip kaydediyorsunuz. Bu adımlardan sonra Düşyeri uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Düşyeri Nedir?

Gördüğünüz gibi TV, kitap, müzik, ebeveyn seçenekleri ana sayfanızda karşınıza çıkacaktır. 

Düşyeri Programlar

Düşyeri Nedir?

Bu seçenekler arasından önce TV’nin üzerine dokunuyorum ve çeşitli programlar karşıma çıkıyor. Çizgi filmler, tiyatrolar, çeşitli konularda öğretici programlar yer alıyor. Bununla birlikte alanında uzman kişiler ve doktorlar tarafından çocuklara yönelik bilgilendirici video anlatımlı içerikler bulunuyor. Fakat, uygulamada bu içerikler için abone olmanız gerekiyor. Bunun dışında yukarıda bahsettiğimiz çizgi filmler, tiyatro oyunları ve bazı konularda öğretici programları ücretsiz olarak izleyebiliyorsunuz.  

Düşyeri Uygulaması Kitap Okuma

Düşyeri Nedir?

Kitap seçeneğine geldiğinizde ise evrensel değerler, temel hayat yeterliliği, özel günler, coğrafya, dinozorlar, edebiyat, fantastik canlılar, felsefe, finansal okuryazarlık, gezegenler, ilk öykülerim, nesli tükenen hayvanlar, öyküler, sanat dalları, sokak oyunları, şekiller gibi başlıklarda hem okuyabileceğiniz, hem izleyebileceğiniz hem de dinleyebileceğiniz kitaplar mevcut. 

Düşyeri Nedir?

Örneğin; ücretsiz deneyebileceğim bir kitabın üzerine dokunuyorum ve karşıma oku, izle, dinle seçenekleri çıkıyor.  

Düşyeri Nedir?

Oku seçeneğini tercih ettiğimde fotoğrafta gördüğünüz gibi kitap olarak okuyabiliyorum. Uygulamada kitap okurken isterseniz üzerine dokunarak sayfaları kaydırabilirsiniz isterseniz de altta gördüğünüz sağ, sol yönündeki oklarla sayfaları geçebilirsiniz. 

Düşyeri Nedir?

Yine aynı kitapta izle seçeneğini tercih ettiğimde bu kez görseller ve sesli anlatımla video olarak izleyebiliyorum. 

‘Dinle seçeneği ise kitabı sesli olarak dinlemenizi sağlıyor.  

Düşyeri Nedir?

Ana sayfada müzik kategorisine geldiğinizde ise çocuğunuza müzik dinletebiliyorsunuz. Düşyeri uygulamasında daha çok klasik türde müzikler bulunuyor. Müzik çalarken aynı zamanda eserin sahibine dair bilgiler de alt yazıda akıyor. 

Düşyeri Ebeveyn İçerikleri 

Düşyeri Nedir?

Ebeveyn kategorisinde bu kez ailelere yönelik içeriklerin bulunduğunu göreceksiniz. Burada yine uzman kişiler ve doktorlar tarafından çocuk ve ebeveyn ilişkisine dair içeriklerle ilgili video anlatımlar, mini programlar yer alıyor. Çocuğun dijitalle olan ilişkisi ve bu noktada ailelerin rolüyle alakalı olarak bilgi sahibi olabileceğiniz programlar mevcut. Bu programlar yalnızca çocukları anlatmaya, anlamaya yönelik değil aynı zamanda aileyi de anlatmak, anlamak ve aileye çocuğu anlatmak konularında da yönlendirici oluyor. 

Düşyeri Nedir?

Uygulamada tekrar ana sayfaya geldiğinizde sol üstte ‘menü’ simgesini göreceksiniz. Burada, hesabınız, indirilenler, seçtiklerim, kullanıcı değiştir gibi kategoriler bulunuyor. 

Düşyeri Nedir?

‘Hesabım’ kategorisinde profil ve eklediğiniz çocuk bilgilerini görebilirsiniz. Diğer çocuklarınızı ekleyebilirsiniz. Şifrenizi değiştirebilir ve uygulamadan çıkış yapabilirsiniz. ‘İndirilenler’ kategorisiyle indirdiğiniz içerikleri görebilirsiniz. 

Düşyeri Nedir?

‘Seçtiklerim’ kategorisinde ‘yıldız’ simgesine dokunarak seçtiğiniz içerikleri burada görebiliyorsunuz. Bu arada seçtiklerim fonksiyonu yalnızca çocuk profillerinde aktif oluyor. Yani kendi profilinizle bu kategoriye giremiyorsunuz.  

Düşyeri Nedir?

Yine ana sayfada sağ üstte gördüğünüz profile geldiğinizde ise kullanmak istediğiniz profili seçiyorsunuz. 

Düşyeri Nedir?

Bu profillerden biri siz diğeri ise eklediğiniz çocuğunuzu ifade ediyor. Profil olarak kendinizi seçerseniz yine bir matematik sorusuyla karşılaşıyor ve bunu yanıtlıyorsunuz. Yanıtınızın ardından Düşyeri uygulamasını ebeveyn olarak siz kullanıyorsunuz. 

Düşyeri Abonelik Ücreti

Düşyeri Nedir?

Düşyeri, içerik bakımından oldukça zengin bir uygulama. Alanında uzman kişiler ve doktorların aktardığı bilgilerle hem aileyi hem de çocukları besliyor. Uygulamada bazı içerikler ücretsiz. Fakat tüm içerikleri kullanmak isterseniz de abone olmanız gerekiyor ve bir aylık 19 TL, üç aylık 49 TL, altı aylık 79 TL, yıllık 129 TL olmak üzere abonelik paketleri bulunuyor. Yorumlara bakıldığında kullanıcıların abonelik ücretleriyle ilgili şikayetleri olduğu görülüyor. Düşyeri uygulamasını beğenen ve kullanmak isteyenler genellikle ücretsiz olmasını veya daha uygun fiyatla abone olmayı tercih ediyor. Uygulamada, Heidi gibi çocukluğumuzun çizgi filmlerini de görüyoruz. Bu arada Düşyeri uygulaması bir zamanlar çok popüler olan ve TRT ekranlarından izlediğimiz Pepee adlı çizgi filminin yaratıcısı Ayşe Şule Bilgiç’in projesi ve bu uygulamada Pepee’nin yeni bölümleri de mevcut. Kısaca Düşyeri uygulaması, çocuklarını faydalı çizgi film ve içeriklerle buluşturmak isteyen ailelerin bu isteğini karşılayabilecek nitelikte bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. 

Düşyeri uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

MediaTek Yeni Amiral Gemisi İşlemcisi Dimensity 1000 5G’yi Tanıttı

‘Teknoloji Trendleri Raporu’; İşletmelerin, 2020 Yılında Dijital Dönüşümü Hızlandırdığını Ortaya Koydu

Samsung’un Şimdiye Kadar Sunduğu En İyi Ses Kalitesi: Galaxy Buds Pro

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz