TikTok, bünyesine LinkedIn’e rakip olacak yeni bir pilot program başlattığını duyurdu. TikTok, kullanıcılara şirketlere video ile CV gönderme imkanı sunan bir pilot programa başladığını açıkladı. TikTok kullanıcıları içeriği #TikTokResume hashtag’iyle etiketleyerek başvurularında yeteneklerini sergileyebilecek.

Şirketin hayata geçirdiği pilot program, TikTok’un markalar ve içerik oluşturucular arasındaki ilişkiyi güçlendirmeye yönelik yaptığı çalışmaların bir parçası. Şirketin bu tarz çalışmaları platforma hem para kazanmak hem de zaman kazanmak adına pek çok avantaj sağlıyor. 

TikTok Global Pazarlama Başkanı Nick Tran pilot uygulama hakkında, “#CareerTok platformda zaten gelişen bir alt kültür ve topluluğun TikTok Özgeçmişlerini nasıl benimsediğini ve işe alım ve iş bulmayı yeniden tasarlamaya nasıl yardımcı olduğunu görmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Kullanıcılar iş ilanlarına göz atabiliyor

Yeni pilot program, özel hashtag aracılığıyla, videoların uygulanması ve örneklenmesi için bazı ipuçlarının da bulunduğu tiktokresumes.com adlı bağımsız sitede kullanılabiliyor. Sitede, kullanıcılar işverene göre iş ilanlarına göz atabilir ve video bağlantılarını ekleyerek kısa bir anket doldurabilir. 

TikTok, yeni pilot uygulamayı, öğrencileri sosyal ağın markasını tanıtan kampüs içi temsilciler olarak görevlendiren kolej elçisi programının “doğal bir uzantısı” olarak görüyor. Pilot program, 31 Temmuz’a kadar TikTok CV ‘lerini kabul edecek.

Yeni sitede listelenen katılımcı markaların çoğu, bir satış temsilcisi arayan NASCAR ve gece vardiyasını kapsayacak saatlik depo çalışanları arayan Target gibi normal eski işler için. Bazı listelerde ise, kullanıcılara nasıl kabarık bisküviler yapılacağını ya da sosyal medya içerikleri üretimi için örnekler bulunuyor. 

Aslına bakılırsa geleneksel olarak anılan CV’ler yıllar içinde pek de değişime uğramadı. Genel olarak adayların yaptıkları şeyleri sıraladıkları bir sayfa olan CV’ler TikTok ‘un video ile CV Gönderme uygulaması ile belki de günümüze daha uygun bir hale gelebilir. Örneğin bir marka sosyal medya yöneticisi ya da bir içerik üreticisini işe almak istiyorsa, TikTok’un bu yaratıcılığı öne alan programı güzel bir fırsat sunabilir. 

İlginizi Çekebilir:

TikTok Kullanıcıları, Artık Daha Uzun Videolar Yaratabiliyor 

TikTok, Yapay Zeka Teknolojisini Diğer Şirketlere Satmaya Başladı! 

Sahte WhatsApp, içinde hiçbir şey olmayan uygulama ve işsizler için en saçma uygulamalar:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz