Giderek gelişen dijital dünyanın etkisiyle günlük hayatın gerektirdiği işlerimizi çok daha kısa yoldan gerçekleştirebiliyoruz. Artık hastane randevularımızı da bulunduğumuz yerden internetten yaptığımız birkaç işlemle oluşturabiliyoruz. Bunu da; Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından kurulan Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden yapıyoruz. Sistemden Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinden hastane randevusu oluşturmak mümkün. Fakat, bazı kullanıcılar MHRS üzerinden randevu oluşturmak yerine aramayı tercih edebiliyorlar veya MHRS ile nasıl randevu alındığına dair konular internette en sık arananlar arasında yer alabiliyor. Bu nedenle Tekno Safari editörleri olarak MHRS’den nasıl hastane randevusu oluşturacağınızı tüm detaylarıyla adım adım anlattık. İşte; ‘MHRS ile hastaneden nasıl randevu alınır?’ ‘MHRS randevu alma işlemleri.’ ‘MHRS’den nasıl randevu alınır?’ ‘MHRS hastane randevu alma.’ ‘MHRS randevu bilgilerimi nasıl görebilirim?’ ‘MHRS randevu iptal etme.’

2019 verilerine göre 53 milyon vatandaşın 490 milyon randevu aldığı MHRS, Türkiye’nin bütün il ve ilçelerinde yer alan hastanelerden muayene için randevu oluşturabileceğimiz bir sistemdir. Alo 182 çağrı merkezini de bünyesinde barındıran bu sistem ile en uygun tarih ve saati seçerek istenilen klinik ve doktordan randevu alınabiliyor. Fakat bu kadar yoğun kullanıma rağmen bazı vatandaşlar MHRS üzerinden nasıl randevu alacaklarını bilemiyor. Bunun yanı sıra ‘MHRS ile nasıl randevu alınır’ sorusu internette de en çok aranan konular arasında yer alıyor. Dolayısıyla bu yazımızda sizler için MHRS randevu alma işlemlerini tüm detayları anlattık. İşte; ‘MHRS ile hastaneden nasıl randevu alınır?’ ‘MHRS randevu alma işlemleri.’ ‘MHRS’den nasıl randevu alınır?’ ‘MHRS hastane randevu alma.’ ‘MHRS randevu bilgilerimi nasıl görebilirim?’ ‘MHRS randevu iptal etme.’

MHRS ile Hastaneden Nasıl Randevu Alınır?

MHRS'den Nasıl Randevu Alınır?

MHRS’den randevu almak için öncelikle fotoğrafta okla gösterdiğimiz alana T.C kimlik numaranızı ve şifrenizi yazarak giriş butonuna tıklıyorsunuz. Eğer MHRS şifrenizi hatırlamıyorsanız e-devlet üzerinden de sisteme giriş yapabilirsiniz.

MHRS'den Nasıl Randevu Alınır?

Ardından hastane randevusu al yazan alana tıklıyorsunuz.

MHRS'den Nasıl Randevu Alınır?

Daha sonra karşınıza genel arama ve konuma göre arama olmak üzere iki seçenek çıkacaktır.

MHRS'den Nasıl Randevu Alınır?

Genel aramayı seçtiğinizde randevu almak istediğiniz il, ilçe, hastane gibi bilgileri manuel olarak girerek siz belirliyorsunuz.

MHRS'den Nasıl Randevu Alınır?

Konuma göre arama yaptığınızda ise öncelikle bir klinik seçiyorsunuz. Daha sonra sağ tarafta gördüğünüz bul ifadesine geliyorsunuz. Fotoğrafta gördüğünüz gibi MHRS’de kayıtlı olan adresinizle birlikte aradığınız klinikte size en yakında olabilecek hastaneleri ve randevu alabileceğiniz en yakın tarihler listeleniyor.

MHRS'den Nasıl Randevu Alınır?

Biz genel arama ile hastane randevusu almayı tercih ettik ve buradan en yakın tarih ile saati belirledik.

MHRS'den Nasıl Randevu Alınır?

Son olarak fotoğrafta okla gösterdiğimiz alandan randevunuzu onaylıyorsunuz ve böylece MHRS ile randevu alma işlemlerini tamamlamış oluyorsunuz.

MHRS Randevu Bilgilerimi Nasıl Görebilirim?

MHRS'den Nasıl Randevu Alınır?

MHRS’den daha önce aldığınız bir randevunun saat ve gününe tekrar bakmak istediğiniz takdirde fotoğrafta okla gösterdiğimiz randevu bilgileri ifadesine geliyor ve buradan randevu geçmişine tıklıyorsunuz.

MHRS'den Nasıl Randevu Alınır?

Fotoğraftaki gibi aldığınız randevuyu gün ve tarihiyle birlikte buradan görebilirsiniz.

MHRS Randevu İptal Etme

MHRS'den Nasıl Randevu Alınır?

MHRS ile aldığınız bir randevuyu iptal etmek isterseniz sağda gördüğünüz x ifadesine dokunuyorsunuz.

MHRS'den Nasıl Randevu Alınır?

Daha sonra karşınıza çıkan ‘randevunuzu iptal etmek istediğinize emin misiniz?’ sorusuna tamam diyorsunuz. Böylece aldığınız randevu iptal ediliyor. Son olarak şu hatırlatmayı da ekleyelim; aldığınız hastane randevusuna gidemeyecekseniz diğer hastaların yararlanabilmesi için mutlaka iptal etmelisiniz. Bununla birlikte MHRS’yi mobil uygulama olarak kullanabilir ve randevu işlemlerinizi telefonunuz üzerinden de halledebilirsiniz.

MHRS uygulamasını Play Store ve App Store‘dan indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Huawei’den Segmentinde Dikkat Çekecek Yeni Seri: 100W Hızlı Şarjlı Nova 9 Serisi

David Beckham’ın Ortağı Olduğu Guild Esports’un Yeni Valorant Takımı Guild X ‘in Tamamı Kadın 

TCL 20SE PUBG oynatır mı? Kamerası Nasıl? TCL 20 SE inceleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz