Xiaomi’nin geçen aylarda piyasaya sürdüğü ve büyük beğeni toplayan Mi 11 serisinin, baz modeli Mi 11 ’in DxOMark kamera performansı değerlendirildi. Fotoğraf, video ve zoom performansına bakılan Mi 11, serinin diğer üyelerinin gerisinde kaldı. 

Xiaomi’nin Mi 11 serisi çıktığı günden bu yana hem tasarım hem de donanım özellikleriyle pek çok kişinin ilgisini çekti. Yeni serinin özellik ve fiyat bakımından en güçlü modeli Mi 11 Ultra, DxOMark testlerinde dünyanın en iyi kamerasına sahip akıllı telefonu olarak anılmıştı. Söz konusu testler şimdi ise serinin baz modeli Mi 11’e yapıldı. DxOMark test sonuçları ise maalesef serinin diğer üyelerinin yanına yaklaşamadı. 

Mi 11’in DxOMark test sonuçları:

Xiaomi’nin son amiral gemisi serisi üyesi Mi 11, 108 MP’lik bir ana kamerayla geliyor. Bakıldığında Mi 11’i DxOMark test sonuçlarında 120 puan aldığı fark ediliyor. Mi 11 Ultra ise söz konusu testlerden 148 puan almayı başarmıştı. Ancak serinin baz modeli 120 puan ile Google Pixel 5 ile aynı sıralarda kendine yer buldu. 

Mi 11’in DxOMark testlerinin detayına gelindiğinde ise, telefonun fotoğraf performansında 127 puan aldığı görülüyor. Video performansında 107 puan alan Mi 11, zoom da ise 59 puan almayı başarıyor. Bu bağlamda Mi 11 DxOMark fotoğraf ve video testlerinde ortalama 120 puan almış oluyor. Serinin en güçlü modeli Mi 11 Ultra’nın ortalama puanın 148 olduğu göz önüne alındığında, aralarındaki farkın oldukça fazla olduğu da gözlerden kaçmıyor.

Mi 11, yetersiz ışıklandırmaya sahip

Fotoğraf, video ve zoom performansının değerlendirildiği DxOMark test sonuçlarında Mi 11’in genel olarak ışıklandırmada sorun yaşadığı aktarılıyor. Zaman zaman yetersiz kalan ışıklandırmanın, kameranın geniş bir dinamik erime sahip olması sebebiyle bekleneni veremediği aktarılıyor. 

Fotoğraf puanı 127 olan Mi 11’in detaylı bir çekim yaptığı söyleniyor. Bu bağlamda doku noktasında 111 puanı almayı başaran telefonun otomatik odaklamasında da sorunlar yaşanıyor. Bu sorun yetersiz ışıklandırma ile birleştiğinde ise, beklenen performans ortaya çıkmıyor. 

İlginizi Çekebilir:

Xiaomi, ‘Mi 11’ Akıllı Telefon Ailesine ‘Mi 11 Pro’ ve ‘Mi 11 Ultra’ Modellerini Ekledi! 

Xiaomi Mi 11 ‘in Geekbench Sonuçları Belli Oldu

Redmi Sınırları Zorluyor! | Redmi Note 10 Akıllı Telefon Modeline İlk Bakış:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz