Cuma, Eylül 24, 2021
Ana SayfaDijital‘Mirket’ Uygulaması, Gündem ve İlgi Alanları Hakkında Toplumun Nabzını Tutmayı Mümkün Kılıyor 

‘Mirket’ Uygulaması, Gündem ve İlgi Alanları Hakkında Toplumun Nabzını Tutmayı Mümkün Kılıyor 

Kullanıcıların ilgi alanlarını seçip arkadaşları ve alanında uzman kişilerin ne düşündüklerini öğrenebildikleri yeni nesil ‘Mirket’ uygulaması, kısa bir süre önce hizmete sunuldu. İlk kez geçen yılın Ekim ayında deneme sürümüyle kullanıcılara ‘Merhaba’ diyen uygulamanın, güncel olarak Google Play Store ve AppStore üzerinden indirilebildiği ifade edildi. 

Kullanıcıların ilgi alanlarını seçerek arkadaşları ve alanında uzman kişilerden fikir alabildikleri yeni nesil Mirket’ uygulaması, kısa bir süre önce hizmete sunuldu. 2020 yılının Şubat ayında iş insanı Berker Gürcihan tarafından melek yatırımla kurulan Mirket, aynı yılın Ekim ayında deneme sürümüyle kullanıcılara ‘Merhaba’ demişti. Kullanıcıların yorumları ve kullanım kolaylığı kriterlerine göre daha da geliştirilen uygulama, Nisan ayı itibarıyla uygulama marketleri üzerinden de kullanıma sunuldu. Yeni nesil bir dijital platform olarak geleneksel sosyal medyadan farklı bir amaç edinen ve kısa zamanda Türkiye’de büyüyüp yurt dışı kullanımına da açılmayı hedefleyen Mirket’in, güncel olarak AppStore ve Google Play Store üzerinden indirilebildiği dile getirildi. 

Aktarılan detaylara göre; günlük rutinlerden profesyonel hayata kadar yaşamın her noktasına temas eden sosyal medya platformlarını daha eğlenceli, öğretici ve görüşleri gerçek hayata dönüştüren bir hale getirme fikriyle ortaya çıkan Mirket, toplumun nabzını tutmayı ve bunu kullanıcılarıyla paylaşmayı hedefliyor. Kullanıcılar, uygulama üzerinden çevrelerindeki kişilerin ve takipte oldukları alanında uzman kişilerin gündemdeki konular hakkında ne düşündüğünü öğrenebiliyor. Kullanıcıların gündem ve ilgi alanları hakkında toplumun nabzını tutabilecekleri bir sosyal medya platformu olan ‘Mirket’ ile fikir ve tecrübeler, Mirklere verilen görüşlerle aktarılabiliyor, Mirklerle gündem takibi yapılabiliyor ve Mirk oluşturduktan sonra sonuçları izlenebiliyor. 

Mirket, yarışma sistemini de bünyesine dahil ediyor

Mirket

Uygulamadaki görüş ve tahmin Mirklerinin, hem iş hem de sosyal hayat takipçileri için uygun içerikler sağladığı ifade ediliyor. Genç, dinamik ve gündemi takip eden bir ekip tarafından hayata geçirildiği belirtilen Mirket, kısa sürede Türkiye merkezli bir uygulama olarak büyük sosyal medya platformlarının rakipleri arasına girmeyi hedefliyor. Paylaşılan diğer bilgilere göre; kullanıcılar Mirket’e üye olduklarında, ilgi alanlarını merak eden bir ekran ile karşılaşıyor. İlgilenilen alanlar belirlendikten sonra kullanıcılara özel kişiselleştirilen içerikler, ana sayfada yer almaya başlıyor. Kullanıcılar, daha sonra bu içeriklerde soru-cevaplarla etkileşime girerek gündemin oluşturulmasına fayda sağlıyor ve trendlere yön verebiliyor. 

Mirket’in ayrıca, bilginin gücüne inandığı ve bunu kullanıcılarına sunduğu dile getiriliyor. Merak edilen sorulara alınan cevaplar; yaş aralığı, cinsiyet ve şehir bilgilerine göre filtrelenebiliyor ve sonuçların kitlelere göre nasıl ayrıştığı gözlemlenebiliyor. Bu sırada uygulama, hiçbir zaman kişisel bilgileri de başka bir kişi veya kurumla paylaşmıyor. Mirket’in geleceğe yönelik hedeflerinden birinin de ilgi alanları havuzundaki uzman profillerin öne çıkarılması olduğu belirtiliyor. Bu amaca istinaden ilgi alanlarına özel oluşturulan geleceğe yönelik tahmin Mirklerine doğru cevap veren kullanıcıların uzmanlık puanı toplamasına imkan sağlayacak olan Mirket, bu özelliği ile uzman profilleri ortaya çıkaracağına işaret ediyor. 

Yarışma sistemini de uygulamaya dahil eden ekip, düzenlenecek yarışmalarla uygulamanın eğlence seviyesini ve kullanıcı etkileşimini artırmayı amaçlıyor. Pandemi sonrası planlamasında ise platform, kullanıcıların fikirleri doğrultusunda gerçekleşecek etkinlik ve aktivitelerle kullanıcıların fikirlerini hayata geçirmesini sağlamayı hedefliyor. “Bi’ Dünya Görüş” mottosuyla yola çıkan uygulamanın ilk etkinliğinin, 12 Nisan tarihinde pandemi koşullarına uygun olarak hayata geçirilen ‘Ümraniye Hayvan Barınağı’ destek ziyareti olduğu belirtiliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

İddialara Göre Twitter, Clubhouse Uygulamasını Satın Almak İstiyor!

En Popüler Android Uygulamalarının Yüzde 60’ında Güvenlik Açığı Tespit Edildi

Signal, Yılın İlk Çeyreğinde En Hızlı Büyüyen Uygulama Oldu! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR