Pazar, Ekim 24, 2021
Ana SayfaDijitalSignal, Yılın İlk Çeyreğinde En Hızlı Büyüyen Uygulama Oldu! 

Signal, Yılın İlk Çeyreğinde En Hızlı Büyüyen Uygulama Oldu! 

WhatsApp’ın gizlilik koşulları ve platform politikasını değiştireceğini açıklamasının ardından hızla popülaritesini artıran mesajlaşma platformu Signal, yılın ilk çeyreğinde dünya genelinde en hızlı büyüyen uygulama oldu. Uygulamanın, güncel olarak Google Play Store’da 50 milyondan fazla kez indirilmiş olduğu kaydedildi.  

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, kısa bir süre önce platform koşulları ve gizlilik ilkesini değiştireceğini duyurdu. Bu kapsamda; WhatsApp kullanıcı verilerinin, 8 Şubat 2021 tarihi itibarıyla çatı şirket Facebook ve Facebook’a bağlı şirketlerle paylaşılacağı ifade edildi. Şirket, daha sonra kullanıcılara konuya ilişkin bir uygulama içi bildirim de göndermeye başladı. Bu bildirimdeki ‘Kabul Et’ butonuna tıklayarak yeni gizlilik koşullarını onaylamayan kullanıcıların, 8 Şubat’tan itibaren WhatsApp kullanamayacağı ifade edildi. Yaşanan gelişme sonrası WhatsApp, hızlı bir biçimde eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Kullanıcılar da WhatsApp’a alternatif olabilecek güvenli mesajlaşma uygulaması arayışına girdi.   

Bunun üzerine; birçok kullanıcı Telegram’a geçiş yaparken elektrikli otomobil devi Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucu CEO’su Elon Musk, resmi Twitter hesabı üzerinden Signal kullanın (Use Signal)” notuyla bir paylaşım yaptı. Yapılan paylaşım, Signal’in popülaritesini de önemli oranda artırdı. ‘GulfNews’ tarafından aktarılan son gelişmelere göre ise Signal, yılın ilk çeyreğinde dünya genelinde en hızlı büyüyen uygulama oldu. Mesajlaşma platformunun, söz konusu başarıyı hem indirilme sayısı hem de aylık aktif kullanıcı sayısı ile yakaladığı belirtildi. Uygulamanın ayrıca, güncel olarak Google Play Store’da 4.5 yıldıza sahip olduğu ve 50 milyondan fazla kez indirilmiş olduğu kaydedildi.  

Elon Musk, ‘Signal’ uygulamasına 1 yıl önce bağış yaptığını da açıklamıştı 

Elon Musk Signal

Diğer yandan; Elon Musk, Twitter’daki bir takipçisine verdiği bir yanıtta 1 yıl önce ‘Signal’ uygulamasına bağış yaptığını da açıklamıştı. Musk’ın ‘Alexander Sibert’ isimli takipçisi, dünyaca ünlü şirket CEO’sunu etiketleyerek Elon Musk; ‘Signal’a uygulamayı daha popüler ve daha stabil bir hale getirebilmek ve platformun kullanıcı deneyimini iyileştirebilmek adına yatırım yapmalı. Belki ileride tüm Tesla araçlar ve SpaceX projelerinde, Signal kullanılabilir” ifadelerini kullandığı bir paylaşım yapmıştı. Elon Musk ise takipçisine verdiği yanıtta Signal uygulamasına, zaten 1 sene önce bağışta bulundum. İleride daha fazla bağış da yapacağım” ifadelerine yer vermişti.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Elon Musk, 1 Yıl Önce ‘Signal’ Uygulamasına Bağış Yaptığını Açıkladı! 

WhatsApp’tan Signal’a Akın Eden Kullanıcı Kitlesi Sonrası Signal, Kısa Bir Süreliğine Çöktü 

Elon Musk, WhatsApp’a Alternatif Olarak ‘Signal’ Uygulamasını Önerdi!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR