Nokia’nın yeni telefonu , James Bond fragmanında görücüye çıkacak

Finlandiya merkezli teknoloji şirketi Nokia’nın, son dönemlerde yaşadığı sıkıntıların ardından yeni telefonunu ne zaman tanıtacağı bir süredir merak ediliyordu. Markayla ilgili sosyal medyada dolanan söylentilerin ardından ise Nokia’nın yeni telefonu ve tanıtım zamanıyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Aktarılan detaylara göre şirket, telefonu Kasım ayında vizyona girecek yeni James Bond filminin fragmanında görücüye çıkaracak.

Finlandiyalı teknoloji devi Nokia’nın, son birkaç yıldır kullanıcı beğenisine sunduğu telefonlarla beklediği popülariteyi yakalayamaması nedeniyle zor bir dönemden geçiyor olduğu biliniyordu. Markanın üst kuruluşu olan HMD Global, şirketin ilk 5G uyumlu telefonunu tanıtacağını açıkladı. Bu açıklamanın ardından pek çok teknolojisever için Nokia’nın yeni telefonu ne zaman tanıtılacağı merak konusu oldu. Kısa bir süre önce de telefonun tanıtım tarihiyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

nokianin-yeni-telefonu-james-bond-fragmaninda-gorucuye-cikacak

“Engadget” tarafından aktarılan iddialara göre şirket, Nokia’nın yeni telefonu Kasım ayında vizyona girecek “James Bond: No Time to Die” filminin fragmanında tanıtacak. Tanıtım için hazırlanacak fragmanda, serinin sevilen oyuncularından “Lashana Lynch” yer alacak. “00 Nomi” olarak da bilinen ünlü oyuncu, senaryo gereği şirketin yeni telefonunun yardımıyla zorlu bir görevin üstesinden gelecek. Tanıtımla ilgili detayları 19 Mart tarihinde paylaşacak olan HMD Global’in paylaştığı ilk detaylara göre, “Nokia 7.2” ve “Nokia 3310” da şirketin ilk 5G uyumlu telefonuyla birlikte vizyona girecek filmde yer alacak.

Filmde 007 James Bond Nokia mı kullanacak?

filmde-007-james-bond-da-nokia-mi-kullanacak

Tanıtımda, telefona ilişkin detaylı görüntülerin yer alacağı tahmin ediliyor. Bununla birlikte HMD Global, şirketin ilk 5G telefonu olacak cihazla ilgili birkaç ayrıntıyı 8 Mart’ta yayınlanacağı bir reklamla paylaşmayı planlıyor. Kasım ayında vizyona girecek film içerisinde, 007 James Bond’un da Nokia kullanıp kullanmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Daha önce, 2015 yılında vizyona giren “James Bond: Spectre” isimli filmde de serinin altıncı Bond’u olan Daniel Craig’e, benzer bir teklif Sony tarafından götürülmüştü. Şirket, Craig’e elinde “Xperia Z4”ü tutarak kameraya poz vermesi için 5 milyon dolar teklif etmişti. Fakat Craig, teklifi kabul etmemiş ve daha sonrasında basına sızan elektronik postada verdiği yanıtta “James Bond, yalnızca en iyisini kullanır” ifadelerini kullanmıştı. Diğer yandan ünlü oyuncu; “007 James Bond”u oynadığı ilk film olan 2006 yapımı “Casino Royale”de, “Nokia 8800”ı kullanmıştı. Bu yüzden 52 yaşındaki oyuncunun, Nokia tarafından kendisine götürülecek tekliflere sıcak bakabileceği tahmin ediliyor.

Dünyaca ünlü oyuncu, “James Bond: No Time to Die”da beşinci ve son kez “007” karakterine hayat verecek. Film, karakterin her şeyin başladığı noktaya geri döndüğü bir hikaye üzerine kurulu olacak.

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız. 

Nokia, 5G ile demir yolu inşa edecek

Nokia 5.2 görüntülendi

Nokia, katlanabilir akıllı telefon furyasına katılabilir