Nvidia ’nın bulut oyun hizmeti GeForce Now Türkiye ’ye geliyor. Turkcell ile gerçekleşen işbirliği sayesinde ülkemizde de oyunseverlere sunulacak olan sistemin ön kayıtları başladı. 

Bulut tabanlı oyun servisleri son dönemlerde iyice popüler oldu. Bu bağlamda Sony, Google ve Amazon gibi pek çok şirket kendi oyun hizmetlerini kullanıma sunuyor. Oyun sektöründe isminden sıkça söz ettiren Nvidia da yurtdışında GeForce Now ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Nvidia’nın bulut tabanlı oyun hizmeti GeForce Now şimdi ise ülkemize geliyor. 

Nvidia’nın Turkcell ile gerçekleştirdiği işbirliği ile artık ülkemizdeki oyunseverlerin de kullanabileceği GeForce Now için ön kayıt işlemleri de başladı. Hem Ücretsiz hem de Premium sürümü bulunan oyun hizmeti için Türkiye’de 3 farklı yerde sunucu bulunacak. 

Özellikle yüksek performans sunan bilgisayarları bulunmayan oyunseverlerin işini kolaylaştıracak olan GeForce Now’da oyunları indirmeye gerek kalmayacak. 

Şu an için ön kayda açılan sistem 15 Şubat – 15 Mart tarihleri arasında kapalı betada hizmet verecek. GeForce Now’ın kapalı beta süreci tamamlandıktan sonra yani 15 Mart itibariyle tüm kullanıcılar hizmete erişim sağlayabilecek. Aktarılan detaylara göre, Nvidia GeForce Now’ın sunucuları ilk olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunacak. Türkiye’deki tüm kullanıcılar buralardaki sunucular sayesinde bulut tabanlı oyun servisine erişebilecek. 

GeForce Now’ın 15 Şubat’ta başlayan beta testlerine sınırlı sayıda kullanıcı katılabilecek. Bu sebepten ötürü ön kayıt aşamasını tamamlayan bazı kullanıcılar da sisteme giriş yapmak için 15 Mart tarihini beklemek durumunda kalabilir. Yapılan beta testlerinin ardından ise Türkiye’deki tüm kullanıcılar GeForce Now’ı kullanmaya başlayabilir.

GeForce Now Türkiye ön kayıt işlemleri

  1. Adım : Buraya tıklayarak GAME+ resmi sayfasına girin,
  2. Adım : Sağ üstte bulunan Kaydol/Giriş Yap butonuna tıklayın,
  3. Adım : Açılan sayfada HızlıGiriş ile Kaydol/Giriş Yap butonuna basın,
  4. Adım : Eğer Hızlı Giriş hesabınız yoksa yeni bir hesap açın, varsa giriş yapın.

İlginizi Çekebilir:

Huawei PlayStation ve Xbox’a Rakip Oyun Konsolu Geliştirebilir

Amazon Prime Gaming Üyelerine Şubat Ayında Ücretsiz Sunulan Oyunlar

Activision 2021 Yılında Yeni Bir Call of Duty Oyunu Sunacak

Eskisini Verdik, PlayStation 5 Aldık – Yurt Dışından PlayStation 5 Almak Güvenli mi?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz