nvidia-omniverse-teknosafari-min

Nvidia, Studio 3D, Siggraph Omniverse güncellemesi, RTX A2000 modeli gibi yeni içeriklerini tanıttı. Nvidia güncelleme ile Omniverse, Blender USD desteği, Adobe Substance 3D eklentisi ve Ganverse3D uzantısı ile daha da büyüyor.

3D grafik teknolojilerinin geleceği olarak nitelendirilen Siggraph 2021 sanal konferansı devam ediyor. Nvidia Studio’nun öncülük ettiği konferans, birçok yeni içeriği kapsıyor.

Nvidia Studio tarafından yapılan duyurular, birçok sürücü ve Nvidia Omniverse genişlemesini kapsıyor. Omniverse platformu, Blender USD desteği, yeni bir Adobe Substance 3D eklentisi ve yapay zekayla 3D modellemeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış yeni bir uzantı olan GANverse3D ile genişlemeye devam ediyor.

Omniverse, henüz açık beta sürümünde ve tüm RTX serisi ekran kartı kullanıcıları ücretsiz olarak erişebiliyor. Nvidia RTX A2000 modelinin bugün piyasaya sürülmesi ile 3D içerik oluşturucuları, platformun tüm yeteneklerini keşfedebilecek.

Nvidia, dünyanın en popüler açık kaynaklı 3D animasyon uygulaması Blender’ın Universal Scene Description (USD) desteğini içerdiğini belirtti. Blender, USD desteği ile birlikte Omniverse üzerinde kullanılabilecek.

nvidia-omniverse-2-min

Ayrıca NVIDIA ve Adobe, Omniverse’de Substance Material desteğini etkinleştirecek yeni bir Substance 3D eklentisi üzerinde iş birliği yapıyor. Geliştirilen eklenti ile birlikte, Asset Library içerisindeki materyaller doğrudan Omniverse’de düzenlenebiliyor.

Tüm bunların yanında şirket, RTX A2000 modelini bugün itibari ile piyasaya sürdü. Yeni ekran kartı, 3D tasarımcılar için en güçlü seçenek oluyor. Yeni masaüstü ekran kartı modeli aşağıdaki özelliklere sahip;

• RTX ON özelliğiyle son nesilden 5 kata kadar performansla gerçek zamanlı ışın izleme için 2. nesil RT Çekirdekleri.
• Yaratıcı yapay zeka özelliklerini güçlendirmek ve hızlandırmak için 3. nesil Tensör Çekirdekleri.
• GPU’ya giren ve çıkan veri yollarını hızlandıran 2x PCIe Gen 4 ve büyük dosyaların oluşturulması ve dışa aktarılması için 6 GB’a kadar GPU ECC belleği.

RTX A2000 tabanlı hazır sistemler ise Ekim ayından itibaren raflardaki yerini alacak.

İlginizi Çekebilir:

Nvidia Güncelleme, DLSS Destekli Game Ready Sürücülerini Yayınladı

Nvidia DLSS Destekli Back 4 Blood, Sevindirici Performans Gösteriyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz