TÜBİTAK ULAKBİM tarafından geliştirilen Pardus işletim sistemi için gönüllü topluluk portalı yayınlandı.

TÜBİTAK ULAKBİM tarafından geliştirilen ve özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında kullanımının artması hedeflenen Pardus için yeni bir topluluk portalı açıldı. Buradan ulaşılabilen topluluğun hedefi, Pardus kullanımını artırmak, Türkiye’deki tüm açık kaynak ve Pardus topluluklarını bir araya getirmek.

Portalda, Pardus hakkında birçok makale, 3 ayrı kategoride sınıflandırılıyor. Ayrıca Pardus ile yen tanışanlar için “Pardus’a Giriş” makaleleri de yer alıyor. Pardus’ta yazılım geliştirme işleri ile ilgilenenler için ise Geliştirici makaleleri ve Linux sistemlerinde sık sık görülen Komut Satırı makaleleri bulunuyor.

pardus-topluluk-portali-teknosafari

Pardus Topluluk Portalı ile birlikte kullanıcılar, hem Pardus işletim sistemi ile ilgili, hem de özgür yazılım dünyasından haberleri tek bir çatı altından takip edebilecek. Ayrıca geliştiriciler ve topluluk yazarları tarafından hazırlanan blog yazıları da portalda yer alacak.

Pardus’a katkı sağlamak isteyen fakat nereden başlayacağını veya neler yapabileceğini bilmeyen kullanıcıları yönlendirecek sayfalarda, belgelendirme, çeviri, test, yazılım ve tasarım başlıkları altında, ilgili alanda nasıl destek sağlanabileceği ve destek olmak isteyen kişide aranan temel yeterlilikleri anlatan yönlendirici metinler sunuluyor.

İlginizi Çekebilir:

Tüm Tesla modelleri Türkiye’ye geliyor

Battlefield 2042 tamamen ücretsiz hale gelebilir

WhatsApp sohbetleri, Android iOS arası aktarılabilecek

Temassız ödeme günlük işlem limiti yükseltildi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz