paynet-teknosafari

2021 yılını %60 büyüme ile kapatan Paynet, 2022 yılında %100 büyüme hedefliyor. Paynet CEO’su Serkan Çelik, yeni yılda pazarın daha da hareketleneceğini belirtiyor.

Paynet, 2021 yılını %60 büyüme ile kapattı. Bununla birlikte şirket, 2022 yılını da %100 büyüme ile tamamlamayı hedefliyor. Bu büyümeyi getiren en önemli gelişme, temassız ödemelere artan ilgi oldu.

Research ve Martket verilerine göre küresel dijital ödeme pazarı, %16.1 büyüme ile 5.8 trilyon dolara ulaştı. Temassız ödemelerin hacmi de %45 büyüme ile 2.5 trilyon dolar oldu. Türkiye’de BKM verilerine gre yılın ilk yarısında temassız ödemeler 3 kat artış gösterdi. Paynet obil uygulamaları üzerinden gerçekleşen işlem adedinde %45, işlem tutarında da %95 büyüme kaydedildi.

paynet-2022-teknosafari

Paynet CEO’su Serkan Çelik, konu hakkında  “2021 yılında özellikle dijital ödemeler konusunda hayata geçirilen düzenlemeler ve tüm işletmelerin bu düzenlemeler doğrultusunda dijital ödeme çözümlerine artan ilgisi pazarı ve bizi büyüten en önemli gelişme oldu. Mevcut oyunculardaki büyümeye ek olarak yeni lisans alacak oyuncuların pazara girişiyle pasta daha da büyüyecek” diyen Çelik, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Fintek en çok oyuncunun olduğu ve ilginin en yüksek olduğu dikey sektör. Şu anda lisans bekleyen 50’ye yakın şirket olduğunu biliyoruz. Bu yıl lisans alacak şirketler ve yeni regülasyonlara tâbi yeni oyuncular oyuna girecek. Böylelikle yeni unicorn’lar fintekler arasından çıkacak. Yeni girişler sadece yeni kurulan şirketlerle olmayacak, satın alma, yatırım, ortaklık ya da birleşmelerle de pazara yeni oyuncu girişi olacağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:

Tüm Tesla modelleri Türkiye’ye geliyor

Battlefield 2042 tamamen ücretsiz hale gelebilir

WhatsApp sohbetleri, Android iOS arası aktarılabilecek

Temassız ödeme günlük işlem limiti yükseltildi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz