Pinterest Hesap Silme İşlemi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Tablo, sanat, tasarım, mimari, dikiş, fotoğrafçılık, yemek ve ev fikirleri olmak üzere daha pek çok konuda bir keşif motoru niteliği taşıyan Pinterest, milyarlarca ‘Pinin’ arasından kullanıcılara ilham vermeye devam ediyor. Fakat eski popülerliğini yitirmiş olan platformu, bazı kullanıcılar kalıcı olarak silmeyi tercih edebiliyor. Peki Pinterest hesabı nasıl silinir? Pinterest hesap silme işlemi, tüm detaylarıyla haberimizde…

Hem görsel paylaşım platformu olan hem de ilgi alanına göre herhangi bir konuyla alakalı fikirler alınabilen Pinterest’te kullanıcılar, bir profil oluşturuyor ve zevklerini ve kim olduklarını ortaya koyuyor. Platform, bir dönem ilgiyle kullanılan ve hala aktifliğini koruyan bir mecra olsa da kullanıcılar, kimi zaman Pinterest hesaplarını silmek isteyebiliyor. Peki Pinterest hesabı nasıl silinir? Görsellerle desteklediğimiz haberimizde, bu sorunun cevabını veriyoruz ve Pinterest hesap silme işlemini tüm detaylarıyla anlatıyoruz.

Pinterest Hesap Silme 

Pinterest Hesap Silme

Pinterest‘ uygulamasında hesap silme işlemi yapabilmek için öncelikle, hesabınızın sağ üst köşesinde yer alan anahtar simgesine dokunuyorsunuz ve ‘Hesaplar’ seçeneğinden ‘Ayarlar’ sekmesine ilerliyorsunuz.

 

Pinterest Hesap Silme

Ardından, açılan pencerede ‘Hesap Ayarları’ seçeneğine tıklıyorsunuz. Burada temel bilgilerinizin yer aldığı sayfa, karşınıza çıkıyor.

Pinterest Hesap Silme

Temel bilgilerinizin bulunduğu sayfayı aşağı kaydırdığınızda ise ‘Hesap Değişiklikleri’ seçeneğini göreceksiniz. Burada, hesabınızı ve hesap verilerinizi silebileceğiniz ‘Hesabı Kapat’ seçeneğine tıklıyorsunuz.

Pinterest Hesap Silme

Ardından açılan sayfada, ‘Devam’ seçeneğine ilerliyorsunuz. Bu aşamada, ekranda ayrılma nedeninize ilişkin seçenekler beliriyor. Söz konusu seçenekler arasında; “Çok fazla e-posta alıyorum”, “Kazara başka bir hesap daha açtım”, “Gizlilik konusunda endişelerim var”, “Bir işletme hesabı istiyorum” ve “Diğer” seçenekleri yer alıyor.

Pinterest Hesap Silme

Bu seçeneklerden birini tercih ettikten sonra ise ‘E-posta gönder’ seçeneğine tıklanması gerekiyor. Son olarak e-posta adresinize gelen maili onayladığınızda, Pinterest hesabınız kalıcı olarak siliniyor.

Pinterest hesabınızı kalıcı olarak silmek istemiyor, yalnızca bir süreliğine dondurmak istiyorsanız veya hesabınıza geri dönebileceğinizi düşünüyor ve bu nedenle verilerinizin saklı kalmasını istiyorsanız; hesabınızı kalıcı olarak silmek yerine devre dışı bırakmayı da tercih edebilirsiniz. Hesabınızı devre dışı bıraktığınızda, dilediğiniz zaman aynı e-posta ve parolanızla hesaba giriş yapabilirsiniz. Böylece yeniden oturum açtığınızda, aynı hesabınızla Pinterest deneyimine kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Peki Pinterest hesabı nasıl devre dışı bırakılır? 

Pinterest Hesabını Devre Dışı Bırakma 

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir

Pinterest hesabını devre dışı bırakma işlemi yapmak için ilk olarak hesabı silme işlemindeki gibi, sağ üst köşede bulunan anahtar simgesine dokunuyor ve açılan pencereden ‘Hesap Ayarları’ seçeneğine ilerliyorsunuz. Açılan sayfayı aşağı kaydırdığınızda ise ‘Hesap Değişiklikleri’ seçeneğinden ‘Hesabı Devre Dışı Bırak’ butonuna tıklıyorsunuz. 

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir

‘Hesabı Devre Dışı Bırak’ seçeneğine tıkladığınızda açılan sayfadan ‘Devam’ butonuna tıklamanız gerekiyor.

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir

Bu aşamada, ekranda yine hesabı devre dışı bırakma nedeninize ilişkin seçenekler beliriyor. Söz konusu seçenekler arasında; “Çok fazla e-posta alıyorum”, “Kazara başka bir hesap daha açtım”, “Gizlilik konusunda endişelerim var”, “Bir işletme hesabı istiyorum” ve “Diğer” ibareleri yer alıyor. Bu seçeneklerden birine tıkladığınızda, Pinterest hesabınızı devre dışı bırakmış oluyorsunuz ve istediğiniz zaman e-posta adresiniz ve parolanızı kullanarak yeniden oturum açabileceğinize dair bir bilgilendirme maili alıyorsunuz. Hesabınızı kalıcı olarak silmediğiniz ve devre dışı bıraktığınız takdirde, yeniden oturum açtığınız zaman pinlerinizi ve panolarınızı da geri alabiliyorsunuz. Bununla birlikte; devre dışı bırakma durumunda, tüm verileriniz saklı kalıyor ve silinmiyor.

Pintereset nedir? 

Pinterest Hesap Silme İşlemi

Pinterest; yemek, kokteyl tarifleri, cilt bakımı, ev, mimari, stil fikirleri gibi pek çok konuda görsel sunan bir keşif motoru olma niteliği taşıyor. Kullanıcılar; platform üzerinden bir profil oluşturabiliyor, kendi zevklerini yansıtabiliyor, ilgi duydukları konular hakkında fikir alabiliyor ve kendi görsel çalışmalarını profillerinde yayınlayarak başka kullanıcılara ulaşmasını sağlayabiliyor. Pinterest hesabının ana sayfa akışı, kullanıcıların zevkine hitap eden görselleri sunarken ilgili kullanıcının son etkinliklerine göre; beğenebileceği pinleri, kişileri ve markaları keşfetmesini de sağlıyor.  

Bir konu hakkında fikir alınmak istenirse Pinterest arama kutusuna, anahtar sözcüğü yazarak ‘Pin’ aranabiliyor. Pine tıklandığında Pinterest, kullanıcıları görseldeki konunun nasıl yapılacağını veya ürünün nereden alınabileceğini gösteren bir web sitesine yönlendiriyor. Aynı zamanda kullanıcıların birbirleriyle mesajlaşabildiği bir mecra da olan Pinterest’te kişiler, sevdikleri bir görseli panolarına kaydedebiliyor ve burada saklanmasını da sağlayabiliyor. Kaydedilen tüm pinler ve oluşturulan panolar, profil sayfasında görüntülenebiliyor. Ayrıca kullanıcılar, sevdikleri veya arkadaşlarının beğeneceğini düşündüğü bir pini başka bir kullanıcıya mesaj olarak da gönderebiliyor.

Tamamen ücretsiz bir platform olan Pinterest’te, panosu beğenilen kişiler de takip edilebiliyor ve herhangi bir konuyla alakalı tarif ve fikir videoları da bulunabiliyor. Herkesin rahatça kullanabileceği basit bir arayüzü olan platform, eski popülerliğini bir süredir kaybetmiş olsa da tercih edilen uygulamalardan biri olmaya devam ederek aktifliğini sürdürüyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir:

2020’nin En Kötü Şifreleri Açıklandı: Birinci Değişmedi

Google Play Kodları, Oyunfor Epay İşbirliği ile İstendiği Kadar Alınabilecek

Google Asistan, Artık Aile Üyelerinin Anlık Konum Bilgisini Kullanıcılara Söylüyor

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz