Signal Kripto Para ile Ödeme
Okuma Süresi
2 dakika

WhatsApp’ın gizlilik politikası ve platform koşullarını değiştireceğini açıklamasının ardından popülaritesini hızla artıran Signal, kripto para ile ödeme özelliğini test ettiğini duyurdu. Söz konusu dijital ödeme özelliğinin, kullanıcıların platform üzerinden gizlilik odaklı ödemeler yapabilmesini ve alabilmesini mümkün kılacağı ifade edildi. 

WhatsApp’ın gizlilik politikası ve platform koşullarını değiştireceğini açıklaması ve dünyaca ünlü iş adamı Elon Musk’ın mesajlaşma platformu olarak Signal’ı önermesinin ardından popülaritesini hızla artıran Signal, kripto para ile ödeme özelliğini test ettiğini duyurdu. Platform, bir süredir halihazırda kullanıcıları bünyesine geçiş yapmaya teşvik edecek yeni özellikler ediniyordu. Test edilen dijital ödeme özelliğinin ise kullanıcıların platform üzerinden gizlilik odaklı ödemeler yapabilmesini ve alabilmesini mümkün kılacağı belirtildi. 

‘Signal Ödemeler (Signal Payments)’ adı verilen yeni özellik, platformun en son yayınlanan deneme sürümüne dahil edildi. Özelliğin, henüz erken deneme aşamalarında olduğu ve güncel olarak yalnızca ‘MobileCoin’ isimli tek bir ödeme ağını desteklediği ifade edildi. ‘MobileCoin’in, temel olarak bir kripto para birimi olduğunun da altı çizildi. Signal’ın Büyüme ve İletişimden Sorumlu Müdürü Jun Harada, konuya ilişkin yapılan bir paylaşımda “Signal’daki ödemelerin; hızlı, gizlilik odaklı ve mobil cihazlarda iyi çalışır durumda olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

Signal tarafından test edilen kripto para ödemesi, şu anda yalnızca Birleşik Krallık’ta kullanılabiliyor

Signal Kripto Para Ödemesi

Aktarılan detaylara göre; en son deneme sürümü güncellemesinin ardından Signal kullanıcıları, dijital ‘MobileCoin (MOB)’ cüzdanlarını Signal’a bağlayabilecek ve MOB ödemeleri almaya veya göndermeye başlayabilecek. Uygulama içerisinden ayrıca, MOB ödemeleri ve işlem geçmişi de takip edilebilecek. Bu da kullanıcıların, sık para transferi yaptıkları aile üyeleri ve arkadaşlarına para gönderebilmelerini veya bu kişilerden ödeme alabilmelerini daha kolay bir hale getirecek. 

Diğer yandan; Signal tarafından test edilen kripto para ödemesi özelliğine, güncel olarak yalnızca Birleşik Krallık’taki kullanıcılar tarafından erişilebiliyor. Platform, söz konusu özelliği gelecek aylarda diğer bölgelerdeki kullanıcılar için de genişleteceğine işaret ediyor. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Signal, Yılın İlk Çeyreğinde En Hızlı Büyüyen Uygulama Oldu! 

Signal, Platforma Eklemeye Hazırlandığı Yeni Özellikleri Duyurdu! 

WhatsApp’tan Signal’a Akın Eden Kullanıcı Kitlesi Sonrası Signal, Kısa Bir Süreliğine Çöktü 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz