Telegram Discord Benzeri Özellik

Popüler mesajlaşma platformu Telegram, bünyesine ‘Discord’ benzeri bir özellik ekledi. Söz konusu özelliğin, sohbet gruplarında toplu bir biçimde sesli aramalar yapılabilmesini mümkün kıldığı ifade edildi.  

Popüler mesajlaşma platformu Telegram, bünyesine oyun-severler tarafından sıklıkla tercih edilen sesli görüşme platformu Discord’ benzeri bir özellik ekledi. ‘Discord’un, belli bir sohbet grubundaki konuşmacıların aynı anda toplu bir biçimde sesli görüşme yapabilmesini mümkün kıldığı biliniyordu. Telegram’a gelen yeni özelliğin de benzer şekilde, sohbet gruplarında toplu bir biçimde sesli aramalar yapılabilmesini mümkün kıldığı ifade edildi. Bununla birlikte; söz konusu yeniliğin, kademeli olarak yaygın kullanıma açılmaya başlandığı belirtildi.  

Diğer yandan; Telegram, ‘Discord’ benzeri özelliğinin bir uzantısı olarak ‘Android’ platformu için bir ‘widget’ da oluşturdu. Oluşturulan ‘widget’ sayesinde kullanıcıların, sohbet kanalında birilerinin olup olmadığını ve grup üyelerinin konuşup konuşmadığını görebildiği dile getirildi. Kullanıcıların ayrıca; bu ‘widget’ üzerinden sesli sohbete dahil olabildikleri, sesli görüşmeden ayrılabildikleri veya sohbeti sessize alabildikleri ifade edildi.  

Telegram gets Discord-like group voice chats - The Verge

Telegram bünyesine eklenen sesli sohbet özelliği, sohbet gruplarına entegre edildi 

Telegram Sesli Sohbet Özelliği

Aktarılan diğer detaylara göre; Telegram bünyesine dahil edilen sesli sohbet özelliği, sohbet gruplarına entegre ediliyor. Bu sayede kullanıcılar, kendi tercihlerine göre mesaj atabiliyor veya konuşma yapabiliyor. Özelliğin kullanılabilmesi için sohbet grubunun açılması yeterli oluyor. Sohbet grubu ekranının üst kısmına eklenen ‘Sesli Sohbet (Voice Chat)’ butonu, konuşabilir durumda olan kullanıcıları gösteriyor. ‘Katıl (Join)’ butonuna tıklayan grup üyeleri, mesaj atmadan sesli bir biçimde diğer üyelerle konuşabiliyor. Bunun yanında; ‘Discord’a benzer şekilde kullanıcılar, Telegram’da da sesli sohbet kanalına giriş ve çıkış yapabiliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Telegram Nedir? Telegram Nasıl Kullanılır?

Telegram, ‘7.2.0’ Güncellemesiyle Platforma Bir Dizi Yeni Özellik Ekledi 

Telegram’da Çıplak Kadın Görüntüleri Oluşturan Deepfake Botu Tespit Edildi: 104 Bin Kadın Etkilendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz