TikTok Pandemi En Çok Kullanılan Uygulama

TikTok, dün yaptığı bir duyuruyla canlı yayın özelliğinde değişikliklere gittiğini açıkladı. Buna göre artık canlı yayın açmak isteyen kullanıcıların 18 yaş ve üstü olması gerekecek. Ayrıca platforma önümüzdeki haftalarda, yetişkinlere zel canlı yayın özelliği gelecek!

Sosyal medya platformları, her geçen gün hayatımıza dahil olmaya devam ediyor. Sürekli bir yenilik içerisinde olan platformlar arasında, bu dönemde en çok dikkat çeken TikTok oluyor. Kısa video formatıyla hayatımıza giren ve kısa sürede pek çok diğer uygulamaya ilham veren TikTok, şimdilerde yetişkinlere özel canlı yayın özelliğiyle gündeme geliyor.

TikTok Sıklıkla Platforma Yeni Özellikler Getiriyor!

Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok, sık sık kullanıcılara yönelik yenilikler yapmasıyla biliniyor. Platform, en son uygulama üzerinde fragman izleyip sinema bileti alabilmeyi sağlayan özelliğini tanıtmıştı.

Dünya çapında 1 milyondan fazla kullanıcısı olan TikTok, yeniliklerin yanı sıra küçük yaştaki kullanıcılara yönelik güvenlik önlemlerini de artırıyor. Bu kapsamda TikTok, uygulamadaki canlı yayınlarda bazı değişikliklere gidiyor.

Yetişkinlere Özel Canlı Yayınlar Geliyor: Yaş Sınırı 18’e Çıkacak!

TikTok, yaptığı açıklamada platformdaki canlı yayınlar için var olan yaş sınırının artırılacağını belirtti. Şu an canlı yayın açmak için 16 olan yaş sınırı, 23 Kasım tarihinden itibaren 18’e yükselecek. Bu yaş sınırının altındaki kullanıcılar, platformda canlı yayın yapamayacak.

Bu değişikliği platformun daha güvenli olması için yaptığını belirten TikTok, ayrıca yetişkinlere özel canlı yayınların da geleceğini açıkladı. Önümüzdeki haftalarda geleceği belirtilen bu yeni özellikle birlikte artık canlı yayınlar yalnızca yetişkinlere yönelik olabilecek. Yani yalnızca yetişkin kullanıcılar bu sınıfa giren canlı yayınları izleyebilecek. Böylece yalnızca yetişkinlere uygun içerikler 18 yaş altı kullanıcılar tarafından izlenemeyecek.

Yetişkinlere Özel Canlı Yayınlar Cinsellik ve Şiddet Gibi Ögeleri Kapsamıyor

TikTok’un yetişkinlere özel canlı yayın özelliğinin cinsellik ve şiddet gibi ögeleri kapsamadığını belirtmek gerek. Bu tarz içerikler, yeni dönemde de platformun politikalarına uygun sayılmayacak. Bu yenilikle şirket, yalnızca reşit olmayanların, onlar için ilgi çekici veya uygun olmayan, yalnızca yetişkin kitleye yönelik olan içeriklerle karşılaşmasının önüne geçmiş olacak.

TikTok’un yenilikleri bununla da sınırlı değil, şirket canlı yayınlara farklı kullanıcılar da eklenmesini sağlayan ‘Multi-Guest’ özelliğini de güncelliyor. Böylece artık kullanıcılar, canlı yayınlarını beş diğer kullanıcıyla birlikte gerçekleştirebilecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz