Happy Healthy, mental sağlığınızı ölçebilen ilk giyilebilir cihazı piyasaya sürüyor. Happy Ring isimli akıllı yüzük resmen duyuruldu!

Giyilebilir teknolojiler her geçen gün biraz daha gelişiyor. Bu gelişme, kullanıcıların hastaneye veya sağlık ocağına gitmeden tansiyon, kandaki oksijen seviyesi, kap atışı ve daha birçok yaşamsal faaliyetlerini ölçmelerine imkan tanıyor. Bu ölçümlerin kişilerin kendileri tarafından yapılabilmesi hem kolaylık hem vakit tasarrufu hem de sağlık kontrolü sağlıyor.

Dr. Dustin Freckleton ve Tinder’ın kurucusu olarak bilinen Sean Rad’ın yeni girişimi Happy Health, giyilebilir teknolojiler konusunda devrim yaratacak bir cihaz üzerinde çalışıyor. Firmanın ilk ürünü olma özelliği sağlayan akıllı yüzük, sıra dışı fonksiyonlarıyla bizleri şaşırtıyor!

Happy Ring’in Özellikleri Neler?

Geçtiğimiz dönemde 60 milyon dolarlık fonlama alan Happy Health, sağlık teknolojileri konusunda çığır açacak ilk ürününü satışa çıkarıyor. Biyometrik sensörler ve yapay zeka kullanan Happy Ring, kullanıcının ruh halini takip etmeyi ve stres seviyesini ölçmeyi hedefliyor.

Şirketin açıklamasına göre, akıllı yüzükte elektrodermal aktivite (EDA) sensörü bulunuyor. Akıllı yüzükte ayrıca insan derisine uygun dört elektrot, dört ışık, ivme ölçer ve iki sıcaklık sensörü yer alıyor. Bu sayede değişen stres seviyesini takip ediyor. Yapay zeka ise “mental karnenizi” oluşturabiliyor.

Happy Ringin Fiyatı Ne Olacak?

Happy Health kurucu ortağı Paul Berns, akıllı yüzük ile ilgili yaptığı açıklamada “Fitness yolculuğunuzda size yardımcı olacak birçok giyilebilir cihaz olsa da zihni ve genel refahınız üzerindeki etkisini yaygın olarak görmezden gelirler. Duygusal durumumuzu ölçme ve anlama yeteneği, daha iyi sağlıkla sonuçlanan alışkanlıkları belirlememize yardımcı olacak” ifadelerine yer verdi.

Happy Ring için bekleme listesi açıldı ve ön siparişler alınmaya başladı. Yüzük için ön ödeme yapan kullanıcılar öncelikli olacakken; aylık, yıllık veya 24 aylık abonelik katmanla sunulacak. Abonelik fiyatları ise aylık 30 dolar, yıllık 24 dolar ve 24 aylık ise 20 dolar civarında olacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz