Twitter Blue Türkiye Fiyatı

Twitter’ın yeni ‘Twitter Blue’ isimli abonelik hizmetinin Türkiye fiyatı belli oldu. Söz konusu rakam, platformun AppStore sayfasında listelendi. ABD fiyatı 2.99 dolar olarak belirlenen abonelik hizmetinin Türkiye fiyatının, 30.99 lira olduğu belirtildi.  

Twitter CEO’su Jack Dorsey, 2020 yılı ortalarında farklı yaklaşımları test etmeye yönelik çalışmaları kullanıcı beğenisine sunacaklarını duyurmuştu. Yeni oluşturacakları gelir modelinin reklam platformu yanında tamamlayıcı rol oynamasını istediklerini de belirten Dorsey, reklam gelirlerinin azaldığına ve bu nedenle yeni gelir seçenekleri yaratmayı hedeflediklerine işaret etmişti. Bunun üzerine Twitter’ın, yeni bir ücretli abonelik sistemi üzerinde çalıştığı dile getirilmişti. Belli bir ücret karşılığında abonelik sistemini kullanan kişilerin, platformda ayrıcalıklı özelliklere sahip olacağı ifade edilmişti. Yaşanan gelişmeler sonrası; Twitter tarafından kullanıma sunulması beklenen abonelik sisteminin ismi ve ücreti, bir tersine mühendislik uzmanı tarafından ortaya çıkarılmıştı. Platformun yazılım kodlarını inceleyen mühendis, abonelik sisteminin ‘Twitter Blue’ olarak adlandırılabileceğine işaret etmişti. Bununla birlikte; abonelik ücretinin, ABD’de aylık 2.99 dolar olarak belirlendiği belirtilmişti. 

Yaşanan gelişmeler sonrası; ‘Twitter Blue’ hizmetinin Türkiye fiyatı, Twitter’ın AppStore sayfasında ortaya çıktı. ABD fiyatı 2.99 dolar olarak belirlenen abonelik hizmetinin ücretinin, 30.99 lira olduğu belirtildi. Platformun ‘Google Play Store’ sayfasında ise uygulama içi satın alımlar için 47.99 liralık bir ücret belirlendiği görüldü. Fakat söz konusu sayfada, ‘Twitter Blue’ için özel bir ibare yer almadığının da altı çizildi.  

‘Twitter Blue’ hizmeti, bir dizi yeni özelliği beraberinde getirecek

Twitter Blue

Diğer yandan, ‘Twitter Blue’ hizmetinin henüz kullanıma sunulmadığı da biliniyor. Dolayısıyla söz konusu fiyatların, özellik kullanıcı beğenisine sunulana kadar değişikliğe uğrayabileceği tahmin ediliyor. Hizmetin; ‘tweet’i geri alma, okuma modu, özel uygulama simgeleri, ve koleksiyonlar gibi bir dizi yeni özelliği beraberinde getirmesi bekleniyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Twitter Tarafından Kullanıma Sunulması Beklenen Abonelik Sisteminin Ücreti Ortaya Çıktı! 

Twitter, Ücretli Abonelik Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Twitter, Yeni Bir Gelir Modeli Geliştirmek İçin Birkaç Alternatif Değerlendiriyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz