Daha az kaynak gerektiren cihazlar için oluşturulan ve ücretsiz olan PUBG LITE kapanıyor. Yapılan açıklamaya göre oyunseverler 29 Nisan’dan itibaren düşük sistem gereksinimleri isteyen PUBG LITE oyununa erişim sağlayamayacak. 

Özellikle son dönemlerde en sevilen çok oyunculu hayatta kalma oyunu olarak anılan PUBG’nin, düşük donanım isteyen versiyonu PUBG LITE kapanıyor. Yapılan açıklamalara göre, ilk olarak 2019 yılında oyunseverlere sunulan oyuna 29 Nisan’dan sonra erişim sağlanamayacak. 

PUBG LITE için yapılan açıklamalarda, internet sitesinin halihazırda kapatılmış olduğu bildirildi. Bu sebepten ötürü artık oyunseverlerin oyunu indiremedikleri açıklandı. 29 Mayıs’tan itibaren oyuncu desteği sunulamayacağı açıklanan PUBG LITE için hizmetin ise 29 Nisan’da ise sona ereceği aktarıldı.

PUBG LITE kapanıyor

PUBG LITE ’ın fişinin çekildiği haberi ise aşağıdaki açıklamayla bildirildi:

“Sevgili Oyuncularımız, 

Bizimle birlikte olan müthiş sayıda PUBG LITE severin tutkusu ve desteği için son derece minnettarız. COVID-19 pandemisinin zorlu zamanlarında PUBG LITE’ın taraftarlarımıza güvende kalmanın eğlenceli bir yolunu sunduğunu umuyoruz.

Ne yazık ki uzun uzun düşündükten sonra hizmeti kapatma yönünde zorlu bir karar aldık ve yolcuğumuz için zaman doldu. Ne kadar üzülsek de plana göre PUBG LITE hizmetini 29 Nisan 2021’de (UTC) sonlandıracağımızı bildirmek istiyoruz.

Sonlandırma tarihine kadar, normal şekilde oyunu oynamaya devam edebilecek ve önceden sahip olduğunuz L-COIN de dahil, oyun içi kredilerinizi harcayabileceksiniz. PUBG LITE Facebook, oyun hizmeti sonlandırıldıktan sonra dahi bir sonraki bildirime kadar açık olacak. Hizmetin sonlandırılmasıyla ilgili sorularınız için lütfen https://litesupport.pubg.com/ adresi üzerinden oyuncu destek birimimizle temas kurun. 

Herkese en derin takdirlerimizi ve en içten özürlerimizi sunmak istiyoruz. Bizimle geçirdiğiniz zamandan keyif almış olduğunuzu umuyoruz, lütfen gelecekteki çabalarımızı takip etmeye devam edin.

PUBG LITE oynadığınız için teşekkürler.”

İlginizi Çekebilir:

PUBG Mobile Geliştiricilerinin Yeni Oyunu Undawn Duyuruldu

PUBG: New State Duyuruldu: Fragmanı ve Konusu 

PUBG Mobile ve CoD Mobile Huawei Uygulama Mağazasından Kaldırıldı

Poco X3 NFC PUBG ‘de Nasıl? Poco X3 NFC Oyun Performansı ve Detaylı İnceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz