Stokes Kardeşler YouTube

Popüler video platformu YouTube üzerinden sahte banka soygunu videoları yayınlayan ABD’li Stokes kardeşler, kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etti. İkilinin suçlamaları kabul etmesiyle yapılan değerlendirme sonrası, YouTuber kardeşlerin her ikisine de kamu hizmeti ve 1 yıl takipli serbestlik cezası verildi.  

Popüler video platformu YouTube üzerinden sahte banka soygunu videoları yayınlayan ABD’li Stokes kardeşler, kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etti. İkilinin suçlamaları kabul etmesi sonrası, Kaliforniya mahkemesi gerekli yasal değerlendirmeyi yaptı. Söz konusu davada YouTuber kardeşler, 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyordu. Mahkeme hakimiStokes kardeşlerin her ikisine de kamu hizmeti ve 1 yıl takipli serbestlik cezası verdi.  

Orange County Bölge Savcısı Todd Spitzer, yaşanan gelişme sonrası konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Spitzer, olayla ilgili açıklamasında “Şakalar sonucunda biri ciddi anlamda yaralanabilir, hatta ölebilirdi. Aktif banka soygununa normal bir polis memuru nasıl karşılık vereceğini bilmez” ifadelerini kullandı.  

Stokes kardeşlerin YouTube sayfasında 6 milyon abonesi bulunuyordu

Stokes YouTube

Diğer yandan; YouTube sayfalarında 6 milyon aboneleri bulunan 24 yaşındaki Alan Stokes ve Alex Stokes, 2019 yılında kar maskesiyle bir dizi sahte banka soygunu videosu çekmişti. İkili, söz konusu videolarda Uber şoförlerini kaçış arabası olarak kullanıyordu. Videolardan birinin çekimi sırasında bir Uber sürücüsü, Stokes kardeşleri arabasına almayı kabul etmemiş ve polisi aramıştı. Yapılan şaka sonucunda ise olay yerine gelen bir polis memuru, ikilinin tuttuğu Uber şoförüne silah doğrultmuştu. Yetkililer, yaşanan olayın ölümle sonuçlanabileceğinin altını çizmişti.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

YouTube, ‘Dislike’ Sayısı Gizleyen Birkaç Yeni Tasarımı Test Ediyor 

YouTube, Otomatik Ürün Tanıma Özelliğini Bünyesine Eklemeye Hazırlanıyor 

YouTube, ‘Shorts’ İsimli TikTok Benzeri Özelliği ABD Ağında Kullanıma Sunmaya Başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz