Teknoloji ve oyun dünyası tarafından merakla beklenen PlayStation 5 için İngiltere merkezli Truly Exquisite, yeni nesil oyun konsolunu 24 ayar altınla kapladı. Hali hazırda özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken PlayStation 5 ’in 24 ayar altın kaplamalı versiyonundan en fazla 100 adet üretileceği söyleniyor.

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 ‘i Sony yıl sonunda tüketici beğenisine sunmayı planlıyor. Şirket 12 Haziran’da yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’in tasarım ve teknik tüm detaylarını açıklamıştı. Online bir şekilde tanıtılan PlayStation 5’e, pek çok oyunsever hayran kalmıştı. Şimdi ise yeni nesil oyun konsolu için özel altın kaplamalı bir tasarım yapıldı. Lüks tasarımlarıyla adından söz ettiren tasarım şirketi Truly Exquisite PlayStation 5’in 24 ayar altın kaplamalı versiyonunu üretecek. 

Truly Exquisite’ın internet sitesinde Samsung Galaxy S20 serisi, iPhone 11 serisi, Apple Watch, Swarovski Sneakers gibi ürünler bulunuyor. İnternet sitesinde bulunan bu ürünler elbette ki tıpkı PlayStation 5’te olacağı gibi aşırı lüks olarak tanımlanıyor ve birçoğu yine 24 ayar altın kaplamalı. Sitede yer alan ürünler genellikle sınırlı sayıda üretiliyor. Firmanın açıkladığı bilgilere göre 24 ayar altın kaplamalı PlayStation 5’ten 100 adet üretilecek.

24 ayar altınla kaplanacak olan PlayStation 5’in tasarımı farklı olsa da aslında orijinal olan versiyonuyla aynı yapıya sahip. Ancak elbette ki en büyük fark yeni nesil oyun konsolunun altınla kaplanmış olması olacak. 

24 Ayar Altın Kaplamalı PlayStation 5

Truly Exquisite Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’i değil aynı zamanda cihazın DualSense ve bir kulaklığı daha altınla kaplayarak etkileyici bir hale getirdi. Altınla kaplanan PlayStation 5’in teknik anlamda sorun çıkarabileceği de belirtiliyor. Çünkü cihazın 10.28 teraflop güç ürettiği ve bu gücün cihazı ısıtabileceğini ve konsolun soğuk kalması gerektiği göz önüne alınırsa altın kaplama cihazda sorun yaşatabilir. 

İngiliz lüks tasarım şirketi Truly Exquisite 24 ayar altın kaplamalı PlayStation 5’ten en fazla 100 adet üretileceğini dile getirdi. Yani isteyen herkes söz konusu altın kaplamalı PlayStation 5’e sahip olamayacak. Şirket üretim adedini açıklasa da ultra lüks PlayStation 5’in fiyatı hakkında ise herhangi bir açıklama yapmadı.

İlginizi Çekebilir:

PlayStation 5, Bugüne Kadarki En Ağır Oyun Konsolu Olabilir

PlayStation 5 Oyun Konsolunun Türkiye Satış Fiyatı Ortaya Çıktı! 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz