Kripto para haberleri gündeme sık sık gelmeye devam ediyor. Yatırımcılarının arttığı kripto paralar, pek çok şirket tarafından da kabul edilmeye başlanıyor. Tesla’nın Bitcoin ile ödeme almaya başlamasının ardından Visa da, kripto para ile ödeme alacağını ve ‘USD Coin’ ile müşterilerinin ödeme yapabileceğini açıkladı.

Dünyanın önde gelen finans kuruluşları kripto parayı benimsemeye devam ediyor. Son olarak, dünya çapında 3.3 milyar kredi kartı kullanımda olan Visa, ödeme ağında işlem yapmak için kripto para birimi ‘USD Coin’ kullanımına izin vereceğini açıkladı. Visa’dan yapılan açıklamada, ödeme ağında işlem yapmak için kripto para birimi ‘USD Coin‘ kullanımına izin vereceğini resmen duyurulurdu. Visa, bu yıl içerisinde daha fazla ortağa sunmayı planladığı belirtti. Yaptığı anlaşmayla kullanıcılarına işlemlerini doğrudan ‘USD Coin’ ile işlem yapma yetkisi vereceğini de açıkladı. 

Kripto ve dijital para birimleri önem kazanmaya devam ediyor

Konuyla ilgili yorumlarını açıklayan Bitpanda Türkiye ve MENA Bölgesi Yönetici Direktörü Elbruz Yılmaz, “Bu haber, Visa’nın sıradaki önemli adımı gibi görünüyor. Şirket bir süredir dünya genelinde kripto ve dijital para birimleri alanında çeşitli ortaklarla yakın işbirliğini genişletiyordu” dedi. 

Yılmaz, şunları söyledi: “Kripto para birimleri yatırım dünyasında önem kazanırken, ödeme sistemleri devlerinin pazarda rekabetçiliklerini korumak için faaliyetlerini geliştirmesi, büyük düşünmesi ve inovasyonu sürdürmesi gerekiyor. Bu açıdan Visa, oldukça önemli bir durum çalışması niteliğinde. Bitpanda olarak, bu yılın başında Visa ile işbirliği içinde kullanıcıların kripto para birimleri dahil olmak üzere her türlü varlıkla alışveriş yapmasına olanak tanıyan bir banka kartı çıkardık. Artık ödeme yapmadan önce itibari para birimine çevirmenin gerekli olmayacağı göz önünde bulundurulduğunda, USDC cinsinden gerçek zamanlı ödeme yapılabilmesi, ödeme hizmetlerini bir üst seviyeye taşıyan oldukça önemli bir gelişme. Visa, son piyasa hareketlerinde sürekli ortaya çıkan durumu yaşıyor. Kripto para birimleri her düzeyde daha yaygın bir biçimde kullanılmaya başlıyor ve her aşamadaki her oyuncu bu sürecin şekillenmesine katkıda bulunuyor.”

Yılmaz’a göre, Visa’nın Ethereum blockchain sistemi üzerindeki kripto para ortaklarıyla ödeme hizmeti sağlayacağı haberi sektörü takip edenleri şaşırtmıyor. Ancak birçoğumuz bu ivmeyi artırmaya devam etmek için bir sonraki hamlenin ne olacağını düşünüyor. Mastercard ve Amex’in bu gelişmelere ne kadar sürede yetişeceği de merak konusu.

İlginizi Çekebilir:

Antalya’da Bir Tostçu Kripto Para ile Ödeme Almaya Başladı

Erdoğan Kripto Para Düzenlemesinin Yolda Olduğunu Açıkladı

Tesla, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı! 

Hibrit Çalışma Modeli, Kripto Parayla Tost, Dezenfektanlı Kapı Kolu | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz