WhatsApp, ‘Son Görülme’ özelliğini geliştirmek için çalışmalar yapıyor. Detaylara göre WhatsApp’ın hem iOS hem de Android ekosistemine getirmek için yaptığı çalışmaların sonunda kullanıcılar, Son Görülme seçeneğini belirli kişiler için devre dışı bırakma imkanına kavuşacak.

Facebook çatısı altında faaliyetlerine devam eden anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bünyesine yenilikler eklemeye devam ederek kullanıcılarını memnun etmeye çalışıyor. Yakın zamanlarda pek çok yenilik üzerinde de çalıştığı bildirilen WhatsApp’tan şimdi ise kullanıcıları sevindirecek yeni bir haber geldi. Ortaya çıkan bilgilere göre, WhatsApp, kullanıcılarına ‘Son Görülme’lerinin kimlere açık olacağını seçme imkanına sahip olacak. 

WhatsApp’ın test edilen Beta sürümünde ortaya çıkan yenilik hem iOS hem de Android ekosistemi için geçerli olacak. Çalışmaların devam ettiği yeni özellikler uzun zamandır beklenen gizlilik ayarları için geçerli olacak. 

WhatsApp son görülme sadece belirli kişiler için devre dışı bırakalacak

WhatsApp’ın birkaç yıl önce yayınladığı yeni bir güncelleme kullanıcılara 3 gizlilik ayarı yapabilmesine olanak tanımıştı. Bunlar:  Son Görülme, Profil Resmi, Hakkında ayarları için geçerliydi. Söz konusu ayarlar, kullanıcılara uygulamada onlarla etkileşime geçen kişilerin hangi verileri görebileceğini düzenleme imkanı veriyordu. WhatsApp kullanıcılara bu ayarlar kapsamında 3 seçenek sunuyordu: Herkes, Kişilerim, Hiç kimse. Pek çok kullanıcı WhatsApp’ta belirli bir kişinin son görülme zamanını görmemesi için gizlilik ayarlarında ‘Hiç Kimse’ olarak ayar yapması gerekiyordu. Ancak zaman zaman pek çok eleştiriyle karşılaşan WhatsApp artık bunu değiştirmek için bazı adımlar attı. 

WhatsApp betada görülen yeni bir gizlilik ayarı sayesinde, Herkes, Kişilerim, Hiç kimse’nin dışında bir de  “Şunun dışında kişilerim…” adlı başka bir seçenek bulunacak. Yeni özellik ile son görülmesini aktif eden kişiler belirli kişiler içinse özelliği devre dışı bırakabilir. 

WhatsApp’ın gizlilik ayarlarına ekleyeceği “Şunun dışında kişilerim…” özelliği, profil resmi ve hakkındaki gibi diğer gizlilik ayarları için de geçerli olacak. Ancak şunu unutmamakta fayda var, eğer belirli kişiler için son görülmeyi devre dışı bırakma seçeneği seçilirse, kullanıcılar o kişilerin de bilgilerini göremeyecektir. 

WhatsApp’ta sadece belirli kişiler için son görülmeyi devre dışı bırakma özelliği ilk olarak iOS ekosisteminde görüldü. Ancak WhatsApp aynı özelliği Android ekosistemindeki kullanıcılar için de tanıtacak. Yenilik şu an için test aşamasında. 

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp Bir Kez Görüntüle Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

WhatsApp ’a Görüntülü Grup Görüşmelerine Sonradan Katılma Özelliği Eklendi!

Şık, sessiz ve minimalist: Logitech Pebble M350 ve Logitech K380 inceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz