Xiaomi sevilen akıllı bileklik serisine yeni bir model daha ekliyor. Xiaomi Mi Band 5 olarak adlandırılan cihaz, Mi Band popüler akıllı saat serine ekleniyor. Tanıtımına sayılı gün kalan ve merakla beklenen akıllı bilekliğin 7 ayrı önemli özelliği de resmi olarak açıklandı.

Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi akıllı telefonların yanı sıra pek çok teknolojik ürün de üretiyor. Bu bağlamda satışlarının önemli bir bölümünü oluşturan Mi Band serisine de yeni cihazlar eklemek için çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki günlerde resmi olarak tanıtılması beklenen yeni akıllı bileklik Mi Band 5’in bazı önemli özellikleri açıklandı.

Xiaomi geçen günlerde yeni bir Mi Band görselleri yayınlamıştı. Edinilen bu görseller yeni bilekliğin tasarımının Mi Band 4’e epey benzediğini ortaya koymuştu. Yayınlanan basın görselleriyle birlikte Xiaomi’nin yeni akıllı bilekliğinin NFC desteğine sahip olacağı da ortaya çıkmıştı.

Mi Band 5, manyetik şarj olacak

Xiaomi’nin bugün paylaştığı görsellerde Mi Band 5’in değişen bir şarj teknolojisi ile geldiği ortaya çıkmış oldu. Xiaomi daha önceki akıllı bilekliklerinde olduğu gibi Mi Band’lerin üzerine oturtulduğu şarj cihazları kullanıyordu. Ancak şirket yeni Mi Band 5’te bu teknolojinin yerine Mi Band 5 için manyetik bir şarj cihazı geliştirdi. Xiaomi’nin yayınladığı Paylaşılan GIF’te görüldüğü gibi, bilekliğin arka kısmına sabitlenen manyetik şarj cihazı kullanılıyor. Aynı zamanda akıllı bilekliği kordonundan çıkarmaya gerek kalmadan şarj edebiliyor.

Xiaomi Mi Band 5 yeni özellikleri

Xiaomi’nin yeni akıllı bilekliği manyetik şarj ve NFC desteğinin yanı sıra başka yeni özellikleri de bünyesinde barındıracak. Mi Band 5’te göze çarpan ilk değişikliğin ise, sensörlerdeki geliştirmeler olacak gibi görünüyor. Şirket, Mi Band 5’in gelişmiş sensörlerinin uygu, stres ve solunum verilerini daha iyi ölçebileceğini dile getiriyor.

Mi Band ailesinin son ürünü olan Mi Band 4, 6 spor moduna sahipken yeni modelde kullanıcılar 11 spor modu görecek. Mi Band 5’te 11 spor modunun yanı sıra aynı zamanda kadın sağlığı modu da cihazda yer alacak.

Akıllı bileklikte ayrıca, SpO2 ölçümü sayesinde gelişmiş kalp atış hızı ölçümü de bulunacak. Kullanıcılar akıllı telefonların kamerasının kontrol edilmesini de sağlayabilecek. Bu özellik sayesinde kullanıcılar Mi Band 5’i kumanda olarak kullanabilecek ve fotoğraf çekimi yapabilecek.

Xiaomi’nin kısa süre sonra tanıtmayı planladığı Mi Band 5 hakkında ortaya çıkan bilgiler bunlar. Cihazın diğer özellikleri ve fiyatı ise henüz açıklanmadı.

Mi Band 5 manyetik şarj cihazı için yayınlanan video

İlginizi Çekebilir:

Xiaomi Satışları Akıllı Telefon Talebi İle Arttı

Android 10 Güncellemesini Alacak Xiaomi ve Redmi Telefonlar Açıklandı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz