Apple’ın yaptığı son “iOS 13” güncellemesinde ortaya çıkan ikon, markanın tanıtmaya hazırlandığı yeni “Powerbeats 4” ile ilgili fikir verdi. MacRumors” tarafından paylaşılan ikon görselinde, teknoloji devinin kulaklık kablosunun konumunu önceki modele göre değiştirmiş olması dikkat çekti. Ürünün, Şubat ayı sonlarına doğru tanıtılması bekleniyor. 

Apple’ın yaptığı son “iOS 13” güncellemesinin ardından, markanın aktif yaşam ve spor kullanımı için üretmiş olduğu “Powerbeats” kulaklık serisine eklemesi beklenen modelle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Güncelleme sonrası pek çok kişi  MacRumors” tarafından paylaşılan ikonun, tanıtılması beklenen yeni “Powerbeats 4” modelinin görüntüsüne uygun olarak tasarlanmış olabileceği düşündü.  

Powerbeats” kulaklık serisi, Apple’ın ürün yelpazesinde bulunan yarı kablosuz bir kulaklık modeliydi. Serinin son modeli “Powerbeats 3” ise marka tarafından 2016 yılında piyasaya sürülmüştü. “Powerbeats” ürün serisindeki modellerdeiki ayrı kulak içi kulaklık tek bir kabloyla birbirine bağlanıyor; fakat kullanıcılar kulaklığı kablosuz olarak Bluetooth aracılığıyla telefona bağlayabiliyor. 

Paylaşılan ikon görselinde en çok dikkat çeken detay, teknoloji devinin kablo konumunu değiştirmiş olması oldu. Bir önceki model olan ‘Powerbeats 3’te, kablo kulak içi kulaklık bölmesinin ön kısmından uzanırken, ortaya çıkan ikona göre yeni modelde kablo bölmenin arka kısmına yerleştirilecek. Bununla birlikte, MacRumors tarafından paylaşılan detaylara göre yeni model büyük ihtimalle Apple’ın “H1” çiplerini içerecek ve kulaklığa Siri destekli bazı özellikler eklenecek.

*Soldan sağa: Powerbeats Pro ikonu, güncellemeyle ortaya çıkan Powerbeats 4 ikonu, Powerbeats 3 ikonu

Powerbeats Pro” ve “AirPods Pro” görselleri de güncelleme sonrası ortaya çıkmıştı 

Powerbeats 4”, Apple’ın güncellemeler sonrası tasarımı sızdırılan ilk ürünü değil. Daha önce Mart 2019’da da benzer şekilde “iOS 12.2” güncellemesi sonrasında tamamen kablosuz “Powerbeats Pro” modelinin görüntüsü ortaya çıkmış, marka hemen sonrasında Nisan ayı başlarında ürünü görücüye çıkarmıştı. Aynı şekilde Ekim ayı başlarında da “iOS 13.2”nin deneme sürümüyle beraber “AirPods Pro”nun görüntüsünün sızmasının ardından teknoloji devi ay sonunda ürünü kullanıcı beğenisine sunmuştu. 

Yaşanan benzer olaylardan yola çıkılarak Apple’ın “Powerbeats” serisine eklemeye hazırlandığı yeni modelini Şubat ayının sonlarına gelinmeden duyuracağı tahmin ediliyor. 

Apple’dan Avrupa Birliği’ne ‘’tek tip şarj konnektörü’’ itirazı

Chris Evans’lı yeni Apple TV+ dizisinin yayın tarihi açıklandı