OPPO, bugün düzenlediği bir etkinlikte bir dizi yeni ürün tanıttı. Bunlar;  yeni akıllı telefonu K9 5G, yeni akıllı bilekliği Oppo Band Vitality Edition, Smart TV K9 ve Enco Air isimli kablosuz kulaklık modelleri oldu. Şirketin, 10 dakikalık şarj ile 8 saat kullanım imkanı sunan OPPO Enco Air kablosuz kulaklık modeli, tasarımıyla da dikkat çekmeyi başardı. 

OPPO düzenlediği etkinlikte görücüye çıkardığı ürünleri Çin’deki tüketiciler için satışa çıkardı. OPPO, orta segmentte konumlandırdığı yeni akıllı telefonu K9 5G, yeni akıllı bilekliği Band Vitality Edition, Smart TV K9 cihazlarının yanında bir de yeni kulaklığı Enco Air’i tanıttı. OPPO Enco Air, hafifliği, farklı tasarımı ve özellikleriyle dikkat çekti. 

Saydam kapaklı Enco Air:

OPPO’nun yeni kablosuz kulaklığına baktığınızda kutusunun üst kapağının ‘saydam’ olduğu görülüyor. OPPO ‘şeffaf kapak’ olarak andığı kulaklık kutusu aslında yarı saydam olsa da, kapaktan bakıldığında içinde kulaklıkların olup olmadığı görülebiliyor. Beyaz, yeşil, siyah ve mavi renk seçeneklerinin olduğu cihaz bu sayede canlı bir görünüme sahip oluyor.

Silikon kulak pedleriyle birlikte gelen yeni kulaklık bu sayede kulak içlerine de daha rahat oturabiliyor. Ayrıca her bir kulaklığın ağırlığı 3.75 gram olduğu için kullanımda da kolaylık sağlayabiliyor. 

Tasarımı bakımından diğer rakiplerinden ayrılmayı başaran Enco Air, bünyesinde barındırdığı teknolojilerle de rekabeti artıracak gibi duruyor. Zira, uygun fiyatlı olarak anılmasının yanı sıra, cihazda zengin sesler elde etmek için titanyum kaplı diyaframa sahip 12mm’lik sürücüler bulunuyor. Aramalarda gürültüyü önlemek adına çift mikrofon bulunsa da cihazda aktif gürültü engelleme özelliği bulunmuyor. Ancak şirket, kulaklıklarda 47 ms’lik düşük gecikme süresi olduğunu ve derin sinir ağı (DNN) desteğinin bulunduğunu aktarıyor. Bu algoritma aynı zamanda daha iyi ses kalitesi üretmeye de yardımcı oluyor. 

10 dakikalık şarj ile 8 saat kullanım

OPPO’nun yeni kablosuz kulaklığında en çok dikkat çektiği yer ise, cihazın kullanım ömrü oldu. Her bir kulaklıkta 25 mAh’lik batarya kapasitesinin olduğu ve bunun da 4 saatlik kullanım imkanı sunduğunu aktaran OPPO, tek bir şarj ile ise 24 saat kullanılabileceğini belirtti. Cihazın kutusunda ise 440 mAh’lik bir batarya kapasitesi mevcut. Tüm bunların yanı sıra hızlı şarj desteği de bulunan kulaklığın sadece 10 dakikalık şarj ile 8 saat oynatma imkanı sunduğu da aktarılıyor. 

Bluetooth 5.2 bağlantı teknolojisini bünyesinde barındıran yeni kablosuz kulaklık, hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabiliyor. 

IPX4 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı dayanıklılığı da bulunan cihazın fiyatı ise 38 dolar olarak açıklandı. OPPO Enco Air’in Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı ise henüz bilinmiyor. 

İlginizi Çekebilir:

Google, ‘Pixel Buds A’ Kablosuz Kulaklık Modelinin Tasarımını Yanlışlıkla Twitter’da Paylaştı! 

Apple, Kablosuz Kulaklık Pazarında 2020 Yılını Lider Kapattı 

Enco W31’den Farkı Ne? Oppo Enco W51 Kablosuz Kulaklık İnceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz