brave-tarayici-browser-teknosafari

Kripto para cüzdan özelliği ile dikkat çeken internet tarayıcısı Brave, 50 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. Brave CEO’su, konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Kripto para cüzdan özelliği ile öne çıkan internet tarayıcısı Brave, aylık kullanıcı sayısını açıkladı. Kripto tarayıcısı olarak geçen uygulama, aylık 50 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını duyurdu. Tarayıcının Aralık ayındaki aktif kullanıcısı, 15.5 milyon olarak anılıyordu.

Kripto para tarayıcısı olarak anılan Brave, 2021 yılında birçok yeni özellik ile gündeme gelmişti. Tarayıcı, 2021 yılının Kasım ayında yayınladığı yeni sürüm ile Ethereum ekosisteminde yer alan yerel bir cüzdan hizmeti sunmaya başlamıştı. Ayrıca tarayıcıda Blockchain ağı olan Solana ile de entegrasyon seçeneği bulunuyor. Bu adımlar ile Brave, kullanıcı sayısını hızla artırmaya devam ediyor.

Brave CEO’su ve kurucu ortağı Brendan Eich, konu hakkında “50 milyon kullanıcıyı geçmek, şirketimiz için muazzam bir kilometre taşıdır. Bu aynı zamanda, gözetim ekonomisine alternatif arayan kullanıcılar tarafından yürütülen küresel hareketin güçlü bir teyididir. Big Tech’in prangalarından arınmış bir Web vizyonumuzu paylaşan ortaklarla ilişki kurarak, ürün yelpazemizi ve ekosistemimizi genişleterek başarılı bir yıl geçirdik. Kullanıcılarımız, yaratıcılarımız ve topluluğumuz arasında inanılmaz bir tepki gördük.” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:

GeForce Now kütüphanesi 8 yeni oyun ile genişliyor

Asus, RTX 3050 serisi ekran kartlarını duyurdu

Samsung Galaxy S21 FE 5G fiyatı belli oldu

Google, yeni Android özelliklerini duyurdu

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz