Canon İnteraktif Site

Japonya merkezli teknoloji devi Canon, uydudan dünyanın farklı yerlerinin temsili bir fotoğrafının çekilebildiği interaktif bir site yayınladı. Söz konusu fotoğrafların, Canon tarafından 2017 yılının Haziran ayında fırlatılan ve ‘5D Mark III DSLR’ lensiyle donatılan varil büyüklüğündeki bir uydu tarafından çekildiği ifade edildi.  

Japonya merkezli teknoloji devi Canon, uydudan dünyanın farklı yerlerinin temsili bir fotoğrafının çekilebildiği interaktif bir site yayınladı. Söz konusu fotoğrafların, Canon tarafından 2017 yılının Haziran ayında fırlatılan ve ‘EOS 5D Mark III DSLR’ lensiyle donatılan varil büyüklüğündeki ‘CE-SAT-1′ uydusu tarafından çekildiği belirtildi. Fotoğrafların ayrıca; anlık değil, önceden çekilmiş görüntüler olduğunun da altı çizildi. Diğer yandan; şirket tarafından fırlatılan mikro uydudaki ‘5D Mark III’ün, 40 cm’lik ‘Cassegrain’ tipi 3720 milimetre ayna teleskobuyla donatıldığı da biliniyordu. 

Bununla birlikte; uydunun, geniş çekimler için ‘PowerShot S110’ ile donatıldığı ifade edilmişti. 5×3 kilometrelik bir alanda 36 inçe kadar hava çözünürlüğü sağlayan uydu, 600 kilometrelik bir yörüngede dönüyordu. Mikro uydunun; sürekli hareket halinde olması durumunda, dünyanın çevresini yaklaşık 27 bin kilometre ile 1.5 saatte dolaşabileceği belirtilmişti. Canon’un ayrıca, standart uydulardan çok daha uygun maliyetli ve küçük olan mikro uydular için 2 bin 30 milyar dolarlık bir yatırım planı olduğu da dile getirilmişti.  

Canon tarafından yayınlanan interaktif internet sitesi, pek çok konumdan fotoğraf çekmeye imkan tanıyor 

Canon İnteraktif İnternet Sitesi

Öte yandan; Canon tarafından kullanıma sunulan interaktif internet sitesi, kullanıcıların farklı konumlardan dünyanın fotoğraflarını çekmesini mümkün kılıyor. Her fotoğraf çekiminde, kullanıcılara yer ve yüksekliğe ilişkin bilgi de veriliyor. Fotoğrafı çekilebilen konumlar arasında; New York, Dubai ve Bahamalar da yer alıyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Canon, Avuç İçi Büyüklüğündeki ‘PowerShot Zoom’ Fotoğraf Makinesi Modelini Tanıttı 

Canon Profesyonel Yeni Nesil Fotoğraf Makinesi ve Lensini Tanıttı

Canon görsel aktarım ve depolama platformu image.canon tanıtıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz