Galaxy Tab A 8.4

Eskisi gibi bir tablet kullanım alışkanlığı olmasa bile, akıllı tabletler hala hayatımızın bir parçası. Samsung yeni akıllı tableti Galaxy Tab A 8.4 ‘ü tanıttı. Galaxy Tab A 8.4, giriş sınıfı bir cihaz olmasıyla dikkat çekiyor. 

Android cihazlar ilk hayatımıza girmeye başladığında herkesin evinde mutlaka bir tablet vardı. İlerleyen zamanlarda akıllı cep telefonlarının yaygınlaşması ve ekranlarının giderek büyümesi, işlemci ve kamera noktasında ilerlemesiyle birlikte tabletler hayatımızdan yavaş yavaş uzaklaşmaya başladı. Fakat tabletler hala hayatımızın bir parçası. Özellikle de çocukların hayatının bir parçası. Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, giriş seviyesi özelliklerine sahip, yeni bir tablet tanıttı. Tanıtılan Tab A 8.4, giriş seviyesi özelliklerinin yanı sıra çocuklu aileleri sevindirecek bir hediye ile birlikte geliyor. Samsung, bu tableti satın alan herkese Samsung Kids Plus servisini otuz gün boyunca ücretsiz olarak sunuyor. 30 gün sonrasında da 0.49 dolarlık bir ödeme ile aylık abonelik devam ettirilebiliyor. Samsung Kids Plus uygulaması, içerisinde çocuklar için eğitici içerikler ve oyunlar bulunduruyor. 

Samsung Galaxy Tab A 8.4 teknik özellikler 

Samsung Galaxy Tab A 8.4 teknik özellikler 

Giriş seviyesi olarak tanıtılan bu tablet işlemci noktasında Exynos 7904 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci 14 nm teknoloji ile üretilmiş, toplam sekiz çekirdekten oluşuyor. Bu çekirdeklerden 2 tanesi 1.8 GHz frekans hızında çalışıyor. Geriye kalan altı çekirdek ise 1.6 GHz frekans hızında çalışıyor. Bu işlemciye ek olarak tabletin 3 GB’lık bir belleği bulunuyor. Depolama alanı noktasında ise Tab 8.4’ün 32 GB’lık bir depolama alanı bulunuyor. Tabii ki microSD kart kullanımı ile birlikte cihazın depolama alanını yükseltme şansımız var. Bu donanım özellikleri ile birlikte Samsung Galaxy Tab A 8.4’ün tam anlamıyla giriş seviyesi bir tablet olduğunu söyleyebiliriz. Bu donanımı ile bir oyuncu tableti olmadığı kesin. Çocukların her geçen gün yüksek sistem gereksinimine sahip olan mobil oyunlara yöneldiğini düşünürsek, bu tablet uygun fiyatlı olsa bile çocuğunuz tarafından çok hoş karşılanmayabilir. Ama günlük işlerin altından da sorun yaşamadan kalkacak bir donanıma sahip.  

Kamera noktasında ise 2 MP büyüklüğünde bir ön kameraya ve 5 MP büyüklüğünde bir arka kameraya sahip. Yani kameralar noktasında özel bir iddiası bulunmuyor. 

Samsung Galaxy Tab A 8.4, isminden belli olduğu gibi 8.4 inçlik bir ekrana sahip. Bu ekran Full HD çözünürlüğüne sahip bir AMOLED panel.  

Tablet batarya noktasında da 5000 mAh’lik bir bataryaya sahip. Bir tablete göre biraz düşük bir bataryaya sahip olduğunu söylememiz gerek.  

Samsung Galaxy Tab A 8.4 fiyat 

Samsung, yeni giriş seviyesi tabletinin resmi satış fiyatını 279 dolar olarak belirledi. Bu tabletin ülkemizde satılma ihtimali oldukça fazla.  

ÜNLÜLERİN KORONAVİRÜSTEN KORUYOR DİYE “GIDA TAKVİYESİ” REKLAMI YAPMASI

ABD’de çalışanlar hasta ama Starbucks’lar açık

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz