Trendyol, 2 milyar dolarlık yatırım alacak. Reuters’un aktardığı bilgilere göre, General Atlantic ve SoftBank ile yatırım görüşmelerine devam eden Trendyol 2 milyar dolarlık yatırım turunu haziran ayının sonunda tamamlayabilir. 

Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Trendyol’un 2 milyar dolarlık bir yatırım turunun içine girdiği bilgisi elde edildi. Reuters’un aktardığı habere göre, Trendyol yatırımcıları arasında SoftBank ve General Atlantic bulunuyor. Türkiye’nin e-ticaret sektöründe lider konumda bulunan şirket söz konusu haber hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Yatırımcılar arasında bulunduğu söylenen SoftBank ve General Atlantic’ten de henüz bir duyuru gelmedi. 

Reuters’a konuşan ve isminin verilmemesini istenen bir kişi, “Trendyol, küresel yatırımcılardan 2 milyar dolar toplamak için görüşmeler yapıyor” dedi. Trendyol’un yatırımları hakkında konuşan kişi, şirketin bu yıl 10 milyar dolarlık brüt değere ulaşmasının beklendiğini belirtti. Ayrıca Trendyol’un Citi’den tavsiye aldığını ve yatırım turunun bu ayın sonuna kadar tamamlanmasının hedeflendiğini de dile getirdi. 

Faaliyetlerine ilk olarak 2009 yılında başlayan ancak dünyanın en büyük e-ticaret platformu Alibaba’dan aldığı yatırım sayesinde hem Türkiye’de hem de dünyada adından sıklıkla söz ettiren şirket, Alibabadan 350 milyon dolarlık yatırım almıştı. Alibaba söz konusu yatırımın ardından Trendyol’un yüzde 86,5’lik hissesine sahip olmuştu.

Türkiye’de en çok indirilen e-ticaret uygulaması: Trendyol

Mart ayında yayınlanan yeni bir rapora göre, Trendyol mobil uygulaması bugüne kadar 60 milyondan fazla indirilerek Türkiye’nin en çok indirilen e-ticaret uygulaması oldu. Trendyol’da ziyaretlerin yüzde 93’ü mobil uygulamadan yapılırken, müşterilerin yüzde 85’i alışverişlerini mobil uygulama üzerinden gerçekleştiriyor.

Türkiye’nin en büyük e-ticaret şirketi, dünyanın ise önde gelen platformlarından olan Trendyol, moda, elektronik, ev & mobilya, market gıda, anne-çocuk, kozmetik gibi birçok kategoride 30 milyondan fazla ürünü Türkiye’nin dört bir yanındaki 20 milyon aktif müşterisiyle buluşturuyor.

İlginizi Çekebilir:

Trendyol Teslimat Noktası Seçeneği ile Kargolar Belirlenen Yerlerden Teslim Alınacak

Trendyol fiyat artışı olan ürünlerle ilgili işlem yaptığını açıkladı!

Haftalık Teknoloji Gündemi – Elektrikli Scooter Düzenlemesi, En Çok Veri Toplayan iOS Uygulamaları:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz