iPhone 13 ‘ün daha ince çentik ile geleceği iddiaları güçleniyor. Ortaya çıkan sızıntı görüntüler, iPhone 13 ile iPhone 12 arasındaki çentiği gözler önüne seriyor. 

Apple’ın iPhone 13 ile birlikte artık çentiği küçülteceği haberleri gündemde sık sık yer alıyor. Bu bağlamda ortaya pek çok iddia ve sızıntı çıkmaya devam ediyor. Beklentiler ise 2017 yılından bu yana çentikte küçültmeye gitmeyen Apple’ın bu yıl piyasaya süreceği iPhone 13 ile beraber daha küçük bir çentik tercih edeceği yönünde. 

MacRumors’un aktardığı habere göre, Twitter’da Weibo’ya ait olduğu söylenen üç fotoğraf paylaşıldı. Söz konusu fotoğrafların iPhone 13’e ait olduğu iddiası, gündeme bir kez daha Apple’ın ‘daha küçük çentik’e döneceğini getirdi. Söz konusu fotoğraflarda, iPhone 12 ile kıyaslanan iPhone 13’ün ekran paneli görseli şirketin bazı değişikliklere gideceği sinyalini verdi. 

iPhone 13 ile çentik %30 küçülecek

Aktarılan detaylara göre, iPhone 13 serisinin çentiği hoparlörü yukarıya taşıyarak küçülecek. Bu bağlamda, Apple’ın TrueDepth kameranın ortasında bulunan ahizeyi yukarı taşıyacağı ve bununla beraber de çentiğin ciddi oranlarda küçüleceği söyleniyor. Söz konusu iddialar doğruysa, iPhone 13, iPhone 12’ye kıyasla yüzde 30 daha küçük ve dar bir çentikle kullanıcı beğenisine sunulacak. Ancak Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisinin çentiği küçültüp yüksekliği artıracağı iddiaları da bulunuyor. Zira daha önce sızdırılan 3D iPhone 13 Pro’nun iPhone 12 Pro’ya nazaran 0.5 mm daha yüksek bir çentiğe sahip olacağını göz önüne sermişti. 

En son 2017 yılında piyasaya sürülen iPhone X’ten beridir çentik alanında bir iyileştirmeye gitmeyen Apple’ın yeni seri ile daha küçük bir çentik sunup ekran gövde oranında iyileştirmeler yapacağı şu an için bir iddia olsa da, ilerleyen dönemlerde bu durumu daha net bir şekilde göreceğiz. iPhone 13’ün daha küçük bir çentikle geleceği söylemlerinin yanı sıra, yeni serinin 120 Hz ProMotion ekranla geleceği ve daha hızlı bir A15 işlemciye sahip olacağı aktarılıyor. Bunlarla birlikte ayrıca, yeni seride şirketin daha büyük bir pil kapasitesi kullanacağı iddialar arasında yer alıyor. Bakalım Apple, nasıl bir iPhone 13 sunacak, bekleyip birlikte göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Apple, iPhone 13 ‘te Ultrasonik Parmak İzi Teknolojisi Kullanabilir

Apple’ın, ‘iPhone 13’ Serisi Modellerinin Birinde Şarj Girişini Kaldıracağı İddia Ediliyor 

iPhone 12 Detaylı İnceleme | Kamera ve Oyun Performansı Nasıl?:

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz