Apple’ın iPhone 13 ile birlikte Her Zaman Açık Ekran özelliği ekleyebilir. Aktarılan bilgilere göre Apple Always on Display (Her Zaman Açık Ekran) özelliği için iPhone 13 serisinin batarya boyutunu da değiştirecek. 

Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisi Apple’ın bu senenin sonbahar aylarında yeni iPhone serisini tanıtması bekleniyor. Apple, yeni serisinin üzerine çalışmaya devam ede dursun, iPhone 13 ile ilgili pek çok haber ve sızıntı da gündeme gelmeye devam ediyor. Daha önce ortaya çıkan iddiaların yanı sıra şimdi ise, iPhone 13’ün Her Zaman Açık Ekran özelliği ile geleceği söyleniyor. 

Apple’ın Apple Watch’ları örnek alacağı bu yeni özellik ile, kullanıcılar iPhone 13’ün kilit ekranı kapalıyken de saat ve bildirimler, telefon ekranında gözükecek. Yine aktarılan bilgilere göre, Apple iPhone 13’ün bu özelliği için batarya boyutlarında büyümeye gidecek. Her Zaman Açık Ekran özelliğinin yanı sıra yeni seride çentiklerde küçülecek. 

iPhone 13 ile çentik %30 küçülecek

iPhone 13 serisinin çentiği hoparlörü yukarıya taşıyarak küçülecek. Bu bağlamda, Apple’ın TrueDepth kameranın ortasında bulunan ahizeyi yukarı taşıyacağı ve bununla beraber de çentiğin ciddi oranlarda küçüleceği söyleniyor. Söz konusu iddialar doğruysa, iPhone 13, iPhone 12’ye kıyasla yüzde 30 daha küçük ve dar bir çentikle kullanıcı beğenisine sunulacak. Ancak Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisinin çentiği küçültüp yüksekliği artıracağı iddiaları da bulunuyor. Zira daha önce sızdırılan 3D iPhone 13 Pro’nun iPhone 12 Pro’ya nazaran 0.5 mm daha yüksek bir çentiğe sahip olacağını göz önüne sermişti. 

En son 2017 yılında piyasaya sürülen iPhone X’ten beridir çentik alanında bir iyileştirmeye gitmeyen Apple’ın yeni seri ile daha küçük bir çentik sunup ekran gövde oranında iyileştirmeler yapacağı şu an için bir iddia olsa da, ilerleyen dönemlerde bu durumu daha net bir şekilde göreceğiz. iPhone 13’ün daha küçük bir çentikle geleceği söylemlerinin yanı sıra, yeni serinin 120 Hz ProMotion ekranla geleceği ve daha hızlı bir A15 işlemciye sahip olacağı aktarılıyor. Bunlarla birlikte ayrıca, yeni seride şirketin daha büyük bir pil kapasitesi kullanacağı iddialar arasında yer alıyor. Bakalım Apple, nasıl bir iPhone 13 sunacak, bekleyip birlikte göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:

iPhone 13 Serisi Ekran Boyutları Ortaya Çıktı!

Samsung iPhone 13 Serisi için 120 Hz Ekran Üretmeye Başladı

iPhone 12 Detaylı İnceleme | Kamera ve Oyun Performansı Nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz