league of legend a yeni sampiyon renata glasc

Ülkemizde oldukça fazla oyuncu kitlesi bulunan ve sevilen oyun League of Legends’a yeni şampiyon eklendi. Yeni şampiyonun yeteneklerine birlikte bakalım.

Yeni şampiyonun adı Renata Glasc. Kimya Baronesi olarak nitelendirilen Renata Glasc, League of Legends’a gelen 159. şampiyon ve oyununun 12.4 yamasıyla Sihirdar Vadisi’ne adım atacak.

Renata Glasc bir destek şampiyonu olarak sınıflandırılıyor. Ayrıca karakterin aile yapısı da son derece marifetli ve özverili Zaun’lu simyacıların olduğu bir aile olarak tanımlanmış. Öngörüsü ve iş zekâsı sayesinde yaşadığı şehirde önemli bir kişi haline geldiği belirtilen Renata Glasc’ın, sahip olduğu hırs ve gelişmiş teknoloji mirasıyla Zaun’un sınırlarının ötesine geçmeye kararlı olduğu da eklenmiş.

Renata Glasc Yetenek Tanıtımı

League of Legends’a Yeni Şampiyon olarak katılan Renata Glasc da diğer şampiyonlar gibi çeşitli yeteneklere sahip. Bu yetenekler ise şöyle aktarılmış:

Pasif Yetenek – Nüfuz

Renata Glasc’ın normal saldırıları rakipleri işaretler ve ilave hasar verir. Renata’nın takım arkadaşlarının verdiği hasar işareti tüketerek fazladan hasar verir.

Q Tuşu – Tokalaşma

Renata Glasc robot kolundan bir atış yaparak isabet alan ilk rakibi sabitler. Yeteneği yeniden kullanıp rakibi hedef yöne savurarak isabet alan rakiplere hasar verir ve savrulan hedef şampiyonsa onları sersemletir.

W Tuşu – Kurtarma Paketi

Renata Glasc bir takım arkadaşına veya kendisine zamanla artan saldırı hızı ve rakiplere doğru ilerlerken hareket hızı kazandırır. Takım arkadaşı bir rakip şampiyonu alt ederse güçlendirme süresi sıfırlanır. Takım arkadaşı Kurtarma Paketi etkinken katledilirse canı tamamen dolar ama 3 saniye içinde yeniden tükenecek şekilde yanmaya başlar. Takım arkadaşı canı tükenmeden önce bir şampiyonu alt ederek yanma etkisini durdurabilir.

E Tuşu – Avantaj Programı

Renata Glasc üstünden geçtiği takım arkadaşlarına kalkan kazandıran, rakiplere hasar veren ve onları yavaşlatan kimyasal roketler gönderir. Ayrıca roketler etkilerini kullanım halinde Renata’nın etrafına ve azami menzile ulaşıp patladıklarında kendi çevrelerine de uygular.

R Tuşu – Usulsüz Devralma

Renata Glasc rakiplerin delirerek saldırı hızı kazanmalarına ve etraflarındaki tüm hedeflere normal saldırı yapmalarına yol açan kimyasal bulutları gönderir. Delirtme etkisi altındaki rakipler sırayla kendi takım arkadaşlarına, tarafsız birimlere, Renata Glasc’ın takımına ve son olarak Renata Glasc’a saldırmaya öncelik verir.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

İlginizi Çekebilir:

AMD, 2021 finansal sonuçlarını duyurdu

Subway Surfers’ın devam oyunu MetroLand, dünyada ilk kez AppGallery’de

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz