LinkedIn bünyesine yeni özellikler ekledi. Popüler iş dünyası platformu LinkedIn ‘de artık kullanıcılar, paylaşımlarına kimlerin yanıt vereceğini belirleyebilecek ve “sessize al” seçeneğini kullanabilecek. 

İş dünyasındaki kişilerin diğer kişilerle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan profesyonel sosyal iş ağı ve sosyal paylaşım platformu LinkedIn kullanıcı sayısını gün geötikçe artırıyor. Bünyesine eklediği özelliklerle sadece bir iş platformu olmayan LinkedIn bu bağlamda çalışmalarını da sürdürüyor ve ve kullanıcı deneyimini iyileştirmeye çalışıyor. Tartışmalar yaşansa da şirket iki yeni özelliği daha bünyesine eklediğini duyurdu. 

LinkedIn’de paylaşıma kimin yanıt verileceği seçilebilecek

Popüler iş dünyası sosyal medya platformu LinkedIn daha önce pek çok sosyal ağda gördüğümüz hikayeler özelliğini kullanıcılara sunmuştu. Şirket şirket şimdi ise, LinkedIn kullanıcılarının artık yaptıkları paylaşımlara kimin yanıt verebileceğini ve kimin yorum yapabileceğini seçebilecek.

LinkedIn ‘de “sessize al” imkanı

LinkedIn paylaşımlara kimin yorum yapabileceğini ve kimin cevap verebileceği seçme imkanının dışında bir de “Paylaşımlarınızı kimler görebilsin?” özelliğini de yeniledi. Bununla birlikte kullanıcılar “sessize alma” imkanına da kavuşmuş oldu.                                          

Kullanıcılara sunulan “sessize alma” özelliği sayesinde ana sayfada bulunan bir kişiyi ya da bir sayfayı sessize alıyorsunuz. Sessize alma özelliğini aktif etmek isteyen kullanıcıların yapılan paylaşımın sağ üstünde bulunan üç noktaya tıklayıp seçenekler arasından “sessize al” butonuna basması gerekiyor.

Sessize Al özelliği sayesinde kullanıcılar görmek istemedikleri bir sayfayı ya da kişiyi ana akışında görmeyecek. Söz konusu kişiyi ve sayfayı başka bir arkadaşınız paylaşsa da durum aynı olacak. Bünyesine iki yeni özellik ekleyen LinkedIn konuyla alakalı olarak ise, uygulamalarının Twitter’dan daha kısıtlayıcı olduğunu ancak kullanıcılarına daha fazla kontrolün verilmesi gerektiğinin önemli olduğunu belirtti.

İlginizi Çekebilir:

LinkedIn, Sosyal Medya Düzenlemesi Kapsamında Türkiye’de Temsilci Atayacağını Açıkladı! 

LinkedIn, Kullanıcıları İş Görüşmesine Hazırlayan Yapay Zeka Tabanlı Yeni Özelliğini Tanıttı

iPhone 12 Mini PUBG ve batarya performansı nasıl?:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz