Pazar, Ekim 24, 2021
Ana SayfaDijitalInfluencer’ların Gelişimine Destek Olmayı Hedefleyen ‘Trendyol Influencer Akademi’ Kuruldu! 

Influencer’ların Gelişimine Destek Olmayı Hedefleyen ‘Trendyol Influencer Akademi’ Kuruldu! 

Influencer’ların gelişimine destek olmayı hedefleyen ‘Trendyol Influencer Akademi’ kuruldu. Influencerlar’ın, ‘Trendyol Influencer Akademi’ ile mobilleşmenin önemi ve etkileri, güçlü içerik üretimi ve etkili Instagram kullanımı gibi birçok eğitime ulaşabileceği belirtildi. Trendyol’un, bu sayede internet içeriklerinin zenginleştirilmesine ve yeni kuşakların içerik üreterek gelir elde etmesine destek olacağının da altı çizildi.  

Influencer’ların sosyal medyayı daha etkin kullanabilmelerine destek olmayı hedefleyen ‘Trendyol Influencer Akademi’ kuruldu. Akademi sayesinde influencer’ların, kendilerini geliştirebilecekleri eğitimlere ulaşabilirken Trendyol’un sistemini de daha iyi öğrenebileceği belirtildi. Aktarılan detaylara göre, ‘Trendyol Influencer Akademi’ ile Trendyol’un ‘Affiliate’ programına kayıtlı 15 bin ‘influencer’ın eğitimlere ücretsiz olarak ulaşabilmesi ve ‘Affiliate’ programına yeni katılacak influencer’ların da tüm başlangıç eğitimlerini tamamlamaları hedefleniyor. Akademi portalında video formatında yer alan eğitimlere katılmak isteyen influencer’lar, diledikleri yer ve zamanda portala giriş yaparak istedikleri eğitimi izleyebiliyor.  

‘Trendyol Influencer Akademi’de; influencer’ların bireysel gelişimlerini ön plana çıkaracak eğitimlerin yanı sıra etkili içerik üretimi, içeriklerde dikkat edilmesi gereken hususlar, yeni regülasyonlar ve ‘Trendyol Affiliate Program’ süreçleri de paylaşılıyor. Akademi kapsamında, Facebook iş birliğinde gerçekleşen ve Facebook Küresel Pazarlama Çözümleri Başkan Yardımcısı Caroyln Everson önderliğinde lanse edilen “Creator Marketing Accelerator” programının da canlı eğitimlerle yaratıcı içerik üreticilerine destek olacağı belirtiliyor.  

Trendyol ve Facebook iş birliği kapsamında ayrıca, ‘Reels Awards Yarışması’ düzenlenecek

Reels Awards Yarışması

Diğer yandan Trendyol ve Facebook, program kapsamında mobilleşmenin önemi ve etkileri, Instagram’ı etkili kullanma, güçlü içerik üretimi, içerik üreticilerinin kitlelerini büyütmelerinin yolları, Reels ve Canlı yayın gibi konularda canlı eğitimler gerçekleştirecek. Eğitimlerin kayıtları, yine ‘Trendyol Influencer Akademi’ portalına eklenecek. Böylece influencer’lar, kaçırdıkları eğitimlere portal üzerinden ulaşabilecek.       

Trendyol ve Facebook iş birliği kapsamında ayrıca, ‘Reels Awards Yarışması’ düzenlenecek. Yarışma sonrasında yaratıcı içerik üreticileri, ödüllerin yanı sıra Instagram’da hesabının tanıtım şansını da yakalayacak. Yapılan iş birliği; internet içeriklerinin zenginleştirilmesine ve yeni kuşakların içerik üreterek gelir sağlamasına destek olmayı hedefleyecek.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Trendyol, Haziran Ayında 2 Milyar Dolarlık Yatırım Turunu Tamamlayabilir!

Trendyol, Dünyanın En Çok İndirilen 10 Alışveriş Uygulaması Arasında

Trendyol’dan 100 Milyon TL’lik Kobi Destek Paketi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR